عمومیبرترین های کسب وکار ایرانی

آیا زنجیر مردانه تغییر رنگ می دهد؟

از زمان های دور استفاده از آنواع زنجیر های مردانه با توجه به رسوم خاصی که اتفاق است باعث شده تا افراد از این زنجیر ( گردنبند ) استفاده کنند که با مقصود خاصی بوده است اما امروز با توجه به تیپ و استایل افراد تصمیم به پوشیدن این نوع از اکسسوری ( زیورآلات) برای مردان گرفته می شود. معمولا افرادی که استایل غیر رسمی و به اصطلاح اسپرت دارند از این نوع از گردنبند ها استفاده می کنند که باعث زیبایی بیشتر هر کدام از آن ها می شود البته خرید زنجیر مردانه همواره چالش هایی دارد که در ادامه به هر کدام از آن ها می پردازیم.

رنگ زنجیر های مردانه

اغلب زنجیر های مردانه به دو رنگ طلایی و نقره ای تقسیم می شوند که بسته به آبکاری های انجام شده برای هر کدام و جنس خود زنجیر های که می تواند از استیل یا برنج باشد نیز متفاوت بوده است. به طور مثال آبکاری هایی که بر روی زنجیر های استیل انجام می شود کمی مقاوم تر از جنس برنج بوده البته فلز برنج به دلیل خاصیت چکش خواری بیشتر قابلیت های فراوانی بیشتری نیز دارد.

چرا بدلیجات سیاه می شوند؟

اول از همه باید بگوییم که بدلیجات به طور کلی مصرفی بوده و طول عمر دارند به همین خاطر امکان استفاده از آن تا اخر غیر ممکن است اما مسئله بسیار مهمی که وجود دارد این است که نزدیکی به آب شور یکی از دلای عمده است شاید از خودتان این سئوال را بپرسید که شما که دسترسی به آب دریا و شور ندارید چرا این اتفاق می افتد؟ عرق بدن شما یکی از دلایل آن است به دلیل مصرف نمک و اینکه افرادی که تعریق بسیاری دارند در غالب واکنش های شیمیایی باعث از بین رفتن لایه کروم استیل و منجر به زنگ زدگی یا سیاه شدن آن می شود

البته استفاده دائمی از مواد شیمیایی نیز یکی دیگر از مسائلی است که باید هنگام استفاده از زنجیر های مردانه در نظر بگیریم که این مسئله خود باعث کمتر شدن طول عمر محصولات می شود.که روش های متعدد برای جلوگیری از آن وجود دارد که در ادامه به هریک از آن ها می پردازیم.

روش های جلوگیری از سیاه شدن بدلیجات به خصوص زنجیر های مردانه

روش های جلوگیری از سیاه شدن بدلیجات همان طور که در بالا به آن اشاره کرده ایم بدلیجات به طور کلی طول عمر مفید دارند اما روش های وجود دارد که بتوانیم از هر کدام بیشتر استفاده کنیم در پایین روش های برای جلوگیری از سیاه شدن را مطرح خواهیم کرد:

1.عدم استفاده از مواد شوینده هنگامی که بدلیجات را استفاده می کنید این مواد شامل ( شامپو ، صابون ، انواع مایع های ظرف شویی و… می باشد.

2.قبل از حمام رفتن حتما زیورآلات خود را در بیاورید.

3.هنگامی که تعریق بدن شما زیاد حتما زیورآلات بدل خود را در بیاورید و کنار بگذارید.

4.به هیچ عنوان از اسپری های خوشبون کننده عطر یا ادکلن روی بدلیجات خود استفاده نکنید.

اگر می خواهید بدلیجات شما طول عمر مفید داشته باشند حتما از روش های بالا استفاده کنید تا مدت زمان بیشتر از آن ها استفاده کنید.

محل نگهداری از زیورآلات

فارق از هزینه هایی که برای خرید انواع بدلیجات داشته اید حتما برای افزایش طول عمر هر کدام از آن ها در یک محل خاص به دور از مواد شیمیایی نگهداری کنید تا شما به راحتی و بدون نیاز به مسئله خاصی بتوانید راحت تر از آن استفاده و زیبایی را به خودتان هدیه و در مراسم و مهمانی ها درخشش فراوانی داشته باشد. بی شک با استفاده از روش های بالا علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه به خودتان نیز کمک کرده اید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا