برترین های کسب وکار ایرانیعمومی

معرفی 11 گردنبند از گران ترین گردنبند الماس جهان 2022

گران ترین گردنبند جهان

گران ترین گردنبند جهان که الماس بی عیب ونقصی دارد، گردنبندی است که دختر فقیر آفریقایی پیدا کرد و فروخت. از گذشته های دور طلا و جواهرات در بین مردان و زنان محبوبیت خاصی داشته و همچنان هم این روند ادامه دارد.  استفاده از گردنبند طلا زنانه نماد عشق، محبت و زیبایی است، اما هر گردنبندی به جواهر تاریخی تبدیل نمی شود و معمولا زمانی ارزش بالایی پیدا می کند که صاحب آن فرد مشهوری باشد؛ همچنین عوامل زیاد دیگری در مشهور شدن آن موثر هستند، مانند شخص یا برند سازنده، وضعیت افراد معروف و کمیاب بودن سنگ و جواهر، اندازه جواهر و…. ما در مطلب امروز قصد داریم چند مورد از گرانبهاترین گردنبندهای دنیا در موزه جواهرات ملی را معرفی کنیم؛ پس در ادامه همراه ما باشید .

دلیل بالا بودن قیمت گران ترین گردنبند جهان

گران ترین گردنبند طلا از این لحاظ قیمت بالایی دارد که علاوه بر اینکه زیبایی خارق العاده ای دارد، معمولا از سنگ های قیمتی در آن هم استفاده شده است. یکی از عوامل دیگری که در قیمت آن ها تاثیر می گذارد، وزن آن هاست. هر چقدر وزن طلا و جواهر مورد استفاده در تولید این گردنبندها بیشتر باشد، قیمت بالاتری دارند. عامل دیگر به طرح و مدل آن مربوط می شود. هر چقدر طراح ظرافت بیشتری به خرج داده و تراشکاری ماهرانه تری روی آن ها انجام داده باشد؛ چون وقت بیشتری از طراح گرفته است، قیمت بالاتری برای آن، در نظر می گیرند.

بعضی از طلاها هم وارداتی هستند و به دلیل نوسان قیمت ارز، قیمت آن ها هم تغییر می کند. طلاهای سفارشی سازی شده هم از قیمت بالایی برخوردار هستند. برای تولید این گردنبندها، طراح مبلغی به عنوان اجرت می گیرد که سبب می شود قیمت بالاتری برای خرید انواع گردنبند طلا و حتی گردنبند طلا بچه گانه بپردازید.

معرفی لیست 11 مورد از گران ترین گردنبند الماس جهان

به راستی گران ترین گردنبند الماس جهان کدام است؟ ارزش این گردنبند الماس 200 میلیون دلار است که توسط جواهرساز چینی والاس چان طراحی شده است. “میراثی در شکوفه” شامل 383٫4 قیراط سنگ های قیمتی است که با یک الماس بی رنگ برجسته شده است و به خودی خود شما را 35 میلیون دلار پس می دهد. در اینجا لیست کاملی از گران ترین گردنبند الماس جهان در سال 2022 آمده است که بر اساس قیمت افزایشی آن در مقاله آمده است. سپس در ادامه مقاله معرفی معروف ترین گردنبند به بررسی و معرفی هر یک از این گردنبندها می پردازیم:

  • گردنبند ماری آنتوانت – 3٫7 میلیون دلار
  • آویز الماس کریستی – 4٫8 میلیون دلار
  • اسکارلت قرمز – 5٫1 میلیون دلار
  • گردنبند خانم وینستون – 5٫8 میلیون دلار
  • گردنبند یاقوت برمه Etcetere – 6٫4 میلیون دلار
  • گردنبند الماس کریستی – 8٫14 میلیون دلار
  • آویز الماس زردرنگ لویف Leviev – 10 میلیون دلار
  • گردنبند قلب پادشاه – 14 میلیون دلار
  • قلب اقیانوس – 20 میلیون دلار
  • گردنبند الماس بی همتا Incomparable – 55 میلیون دلار
  • گردنبند میراثی در شکوفه A Heritage in Bloom – 200 میلیون دلار

1. گردنبند ماری آنتوانت – 3٫7 میلیون دلار

اولین و ارزان ترین گردنبند در لیست گران ترین گردنبند الماس متعلق به این مدل است. این گردنبند که به نام “ماری آنتوانت ” ملکه مشهور فرانسوی نام گذاری شده است، سلیقه او را برای سبک زندگی مجلل و سلطنتی نشان می دهد. این گردنبند الماس توسط De Beers طراحی شده است دارای یک الماس صورتی 1٫84 قیراطی است که به صورت عمودی در مرکز و همچنین دو الماس زرد به وزن 5٫24 قیراط و 7٫06 قیراط است. این سه جواهر گران بها با مجموع 181٫1 قیراط در الماس های کوچکی که در پلاتین قرار گرفته اند برجسته شده اند. الماس اصلی با وزن 8٫05 قیراط مانند یک لنگر عمل می کند و چوکرها را پایین می کشد و استایل و شکل کلی گردنبند را بهبود می بخشد.

2. آویز الماس کریستی – 4٫8 میلیون دلار

دومین آیتم در لیست گران ترین گردنبند الماس با قیمت، این آویز الماس است. این آویز الماس که در حراج کریستی در سال 2001 به قیمت 4٫8 میلیون دلار به فروش رسید، دارای یک الماس گلابی شکل نفیس است که به یک الماس گرد کوچک تر متصل شده است. ظاهر این شاهکار با یک زنجیر ساده ساخته شده از طلای سفید تکمیل می شود. این گردنبند بر اندازه بزرگ الماس گلابی تأکید دارد که وزن آن 47٫49 قیراط است. این آویز جواهر زیبا مطمئناً ظاهری بسیار لوکس و مجلل به صاحبش می بخشد.

3. اسکارلت قرمز – 5٫1 میلیون دلار

این گردنبند بی نظیر که یکی دیگر از گران ترین گردنبند الماس جهانمی باشد، توسط جواهرساز معروف جیمز کرنز طراحی شده است و در حراج کریستی در هنگ کنگ در نوامبر 2012 به قیمت شگفت انگیز 5٫1 میلیون دلار به فروش رسید. هر یاقوت با خوشه ای از الماس های گلابی شکل و سفید مارکیزی تقویت شده است.

الماس ها و یاقوت ها به صورت استراتژیک قرار گرفته اند تا جلوه ای از گل ایجاد کنند که گردنبند را شبیه سینه ریزی از گل های قرمز نشان دهند. این گردنبند گران بها از طلای سفید 18 عیار و پلاتین گران بها ساخته شده اند. این گردنبند سومین رتبه را در لیست گران ترین گردنبند الماس از آن خود کرده است.

جیمز کرنز این اثر هنری استادانه را برای جواهرساز هنگ کنگی، فای دی خلق کرد. یاقوت های خونی کبوتر از مسیر سنگی موگوک برمه بالا، منطقه ای که به دلیل سنگ های جواهرات گران بهایش مشهور است، تهیه شده است.

4. گردنبند خانم وینستون – 5٫8 میلیون دلار

جسیکا آلبا بازیگر زیبای هالیوودی این گردنبند فوق العاده را در مراسم جوایز گلدن گلوب 2013 به نمایش گذاشت و این گردنبند الماس نیز خود را در زمره گران ترین گردنبند الماس جهان قرار داد. “خانم وینستون ” یک گردنبند الماس آبشاری است که درمجموع 187٫5 قیراط الماس سفید باکیفیت بالا را در خود جای داده است که بیشتر آن ها تراش گلابی یا اشکی هستند. این گردنبند گران بها از یک نوار الماس تشکیل شده است که به وسط گردنبند سرازیر می شوند. سه الماس بزرگ در پایین قرار داده شده است تا وزن گردنبند را افزایش دهد و ظاهر مخروطی قطعه جواهرات را برجسته تر کند.

خانم وینستون درمجموع دارای 207 الماس است و بازگشتی به جواهرات شکیل و کلاسیک دهه 1950 است. این گردنبند کلاسیک V-line به زیبایی مکمل لباس جسیکا آلبا در مراسم اهدای جوایز بود. ارزش این گردنبند که چهارمین رتبه در لیست گران ترین گردنبند الماس را دارد 5٫8 میلیون دلار است، زیرا تمام الماس ها بر روی پایه پلاتین قرار داده شده اند و از رنگ های درجه D، E یا F برخوردار هستند که عالی بودن آن را تضمین می کنند.

5. گردنبند یاقوت برمه Etcetere – 6٫4 میلیون دلار

گردنبند Etcetera به عنوان گران ترین گردنبند الماس جهان بر پایه یاقوت در تاریخ، رتبه بندی شده است زیرا در نوامبر 2013 در حراج کریستی در هنگ کنگ به قیمت 6٫4 میلیون دلار فروخته شد. این قطعه خیره کننده شبیه یقه توری است و درمجموع از 87٫78 قیراط از الماس  تراش گلابی بیضی و سفید و همچنین یاقوت برمه ای ساخته شده است. هر یاقوت به موجی از الماس متصل می شود و شش الماس تراش گلابی شکل از لبه موج آویزان می شود تا شکلی قطره ای را ایجاد کند.

6. گردنبند الماس کریستی – 8٫14 میلیون دلار

این گردنبند که در لیست گران ترین گردنبند الماس جهان می باشد، در حراج کریستی در نوامبر 2013 به قیمت 8٫14 میلیون دلار فروخته شد و درمجموع رکورد 111٫3 میلیون دلار در این رویداد به دست آمد. دلیل قیمت نجومی این قطعه این است که دارای 52 الماس گرد است که مجموع وزن آن 104٫84 قیراط است. علاوه بر این، کریستی تضمین می کند که هر جواهر دارای بالاترین وضوح و کیفیت است؛ بنابراین، این گردنبند خیره کننده تمام الماس، درخشش بسیار زیادی را ارائه می دهد که با گردنبندهای دیگر قابل مقایسه نیست و ششمین آیتم در بین لیست گران ترین گردنبند الماس جهان است.

7. آویز الماس زردرنگ Leviev – 10 میلیون دلار

تاجر الماس اسرائیلی، لویف، این گردنبند الماس را که در لیست گران ترین گردنبند الماس جهان است را برای فروش 10 میلیون دلاری ارائه داد. دلیل قیمت بالای این گردنبند این است که دارای یک الماس زرد روشن 77٫12 قیراطی است که توسط یک رشته الماس سفید تقویت می شود. لویف گوهر گران بها را در یکی از معادن خود پیدا کرد و به عنوان یکی از بزرگ ترین الماس های تراش خور جهان به ثبت رسیده است.

درواقع این بالاترین امتیاز برای یک سنگ رنگی “فانتزی زنده ” است و این الماس کشف شده توسط لویف مطمئناً در این رده بندی صلاحیت دارد. در حقیقت، لویف سومین گروه بزرگ معادن الماس جهان را کنترل می کند. باتوجه به توجه عظیمی که این گردنبند زیبا از طرف دارانش در سراسر جهان به خود جلب می کند، قیمت آن به راحتی می تواند در طول سال های متمادی افزایش یابد و حتی به گران ترین گردنبند الماس جهان تبدیل شود.

8. گردنبند قلب پادشاه – 14 میلیون دلار

این گردنبند یاقوت خیره کننده ساخته جواهرات ساز مشهور Garrard and Company است که دارای 155 قیراط الماس تراش گلابی شکل و گرد سفید است که در یک نوار قرار گرفته اند. این سنگ های قیمتی یکی از بزرگ ترین یاقوت های برمه جهان را احاطه کرده اند که در وسط قطعه قرار دارد. این یاقوت قلبی شکل 40٫63 قیراط وزن دارد. جذابیت آن به دلیل رنگ قرمز آن که شبیه به رنگ خون کبوتر است، افزایش یافته است. علاوه بر این، گردنبند انعطاف پذیر است زیرا می توانید آن را به عنوان تاج نیز استفاده کنید.

گردنبند الماس قلب پادشاه، درمجموع 150 الماس دارد. یک آزمایشگاه سوئیسی تأیید کرده است که یاقوت خیره کننده استفاده شده در این کار بسیار کمیاب و بسیار معتبر است. جای تعجب نیست که قیمت آن 14 میلیون دلار است و یکی از گران ترین گردنبند الماس جهان است.

9. گردنبند قلب اقیانوس – 20 میلیون دلار

در فیلم پرفروش «تایتانیک»، رز با بازی کیت وینسلت، درحالی که جک با بازی لئوناردو دی کاپریو، طرحی از او در کشتی غرق شده کشید تنها این گردنبند را که در لیست گران ترین گردنبند الماس جهان قرار دارد، در گردن خود داشت. این شاهکار زیبا دارای یک الماس آبی به شکل قلب به عنوان آویز است که توسط الماس های سفید احاطه شده است. این سنگ ارزشمند از رشته ای از الماس های سفید آویزان است.

فیلم ‘تایتانیک’ علاقه زیادی را در برندهای جواهرات مشهور ایجاد کرد تا نسخه های دیگری را از “قلب اقیانوس ” بسازند. آسپری و گارارد محصول خود را به قیمت 2٫2 میلیون دلار فروختند، درحالی که نسخه اصلی این گردنبند که کاری از هری وینستون بود، 20 میلیون دلار فروش رفت. نسخه های ارزان تر این گردنبند معروف از کریستال اتریشی سواروسکی ساخته شده و بین 20 تا 80 دلار فروخته می شوند.

10. گردنبند الماس Incomparable – 55 میلیون دلار

قیمت گردنبند Incomparable 55 میلیون دلار است که قیمت بالای آن عمدتاً به دلیل سنگ آویز ارزشمندش است. الماسی بی عیب و نقص با رگه هایی قهوه ای مایل به زرد با وزن 407٫48 قیراط که این سنگ گران بها در پایه ای از طلای رزگلد قرار گرفته است و با 91 الماس سفید مزین شده است. وزن کل این گردنبند جذاب 637 قیراط است. ازنظر زیبایی شناختی، Incomparable شبیه درخت تاک است و سنگ اصلی از ساقه آن آویزان است. این گردنبند به دلیل طراحی نامتقارن و نامنظم عجیب وغریب و داستان جالب پشت آن بسیار ارزشمند است.

داستان این گردنبند که در لیست گران ترین گردنبند الماس جهان است، ازاین قرار است که سنگ اصلی توسط یک دختر فقیر چند دهه پیش در کنگوی آفریقا پیدا شده است. این جواهر کمیاب و گران بها قبل از تراشیدن و قرار دادن آن در این گردنبند زیبا توسط جواهرساز مشهور Mouawad، یکی از جاذبه های اصلی موزه های محبوب ازجمله اسمیت سونیان بوده است. جواهر مرکزی این گردنبند با وزن 637 قیراط، بزرگ ترین الماس بی عیب و نقص جهان است و درواقع رتبه دهم یا درواقع یکی مانده به گران ترین گردنبند الماس جهان را از آن خود کرده است.

11. گردنبند میراثی در شکوفه A Heritage in Bloom – 200 میلیون دلار

والاس چان، استاد چینی، خالق این گردنبند است که در لیست گران ترین گردنبند الماس جهان قرار دارد. وی شاهکار جواهرات را به نام ” A Heritage in Bloom” طراحی کرده است که تخمین زده می شود 200 میلیون دلار قیمت داشته باشد و آن را در لیست گران ترین گردنبندهای جهان قرار دهد. وزن این گردنبند در کل 383٫4 قیراط است که سنگ های گران بها و الماس اصلی بی رنگ آن به تنهایی 35 میلیون دلار قیمت دارد. مهم تر از آن، گردنبند با 72 عدد یشم، 114 عدد یشم سبز یخی، 600 عدد الماس صورتی و 19 عدد الماس بدون رنگ و اصل تزیین شده است. تمام این سنگ های گران بها به افزایش وزن گردنبند تا نیم پوند کمک می کنند.

درواقع Incomparable با الماس های بی عیب و نقص خود، یک الماس بسیار نادر 507٫55 قیراطی طراحی شده به شکلی خاص و بی نظیر است. درجه IIA تضمین می کند که الماس عاری از ناخالصی ها می باشد. شکل های پروانه ای در این گردنبند به عنوان نماد عشق هستند و دو طرح خفاش در چپ و راست گردنبند به عنوان نمادی از موفقیت طراحی شده اند. هنرمندان جواهرساز بیش از 47000 ساعت برای ایجاد این شاهکار زیبا کار کردند.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا