هاست لینوکس در مقابل هاست  وردپرس – چه تفاوت هایی با هم دارند؟

به طور کلی، برای ایجاد یک وب سایت موثر با استفاده از وردپرس، نیازی به هاست مخصوص وردپرس ندارید. بسیاری از مشاغل برنامه های مشترک خود را به طور خاص برای کاربران وردپرس عرضه می کنند. اما، آنها معمولاً دارای ویژگی هایی هستند که می توانند باعث عملکرد بهتر وب سایت شما در طولانی مدت شوند.

در این مقاله، هر دو نوع هاست لینوکس در مقابل هاست وردپرس را بررسی می کنیم و به شما کمک می کنیم تا تصمیم بگیرید که هاست لینوکس بخرید یا هاست وردپرس را بخرید. آیا برای وب سایت خود به هاست وردپرس یا میزبانی وب نیاز دارید؟ مهم ترین تفاوت ها مورد بحث قرار گرفت.

هاست لینوکس در مقابل هاست وردپرس

تمایز اصلی که میزبانی وردپرس و میزبانی مبتنی بر وب معمولی را از هم جدا می کند در پیکربندی سرور نهفته است. ابتدا بیایید پاسخ دهیم میزبانی وردپرس چیست؟ برنامه های میزبانی وردپرس معمولاً ویژگی هایی را ارائه می دهند که به طور خاص برای کار با پلت فرم طراحی شده اند. به عنوان مثال، میزبان وب شما می تواند گزینه هایی مانند پی اچ پی 7 یا حافظه پی اچ پی بالاتر را تبلیغ کند.

علاوه بر این، میزبانی وردپرس اغلب با خدمات افزودنی مفیدی ارائه می شود که وب سایت شما را کارآمدتر می کند. برای مثال، طرحی که انتخاب می کنید می تواند شامل به روزرسانی های خودکار، دسترسی به تم ها یا افزونه ها، نصب با یک کلیک و بسیاری موارد دیگر باشد. توجه داشته باشید که این ویژگی های اضافی معمولاً در هزینه گنجانده می شوند، به خصوص اگر انتخاب کنید از میزبانی کنترل شده وردپرس استفاده کنید.

میزبانی وب اولیه برای حفظ وب سایت وردپرس شما و در دسترس قرار دادن آن برای عموم کافی است. همچنین می تواند دارای ویژگی های مفیدی مانند بهینه سازی سرعت، امنیت پیشرفته، گواهینامه اس اس ال بدون هزینه و بسیاری موارد دیگر باشد. با این حال، شما تمام مزایای خاص وردپرس را که جایگزین می دهد از دست خواهید داد.

هاست لینوکس چیست؟

هاست لینوکس یک سیستم عامل منبع باز است که اجازه می دهد میزبانی وب با استفاده از سرور مبتنی بر لینوکس انجام شود. هاست برای اینکه یک وب سایت در اینترنت قابل مشاهده باشد ضروری است. منبع باز به این واقعیت اشاره دارد که کد منبع را می توان  تغییر داد و مجددا توزیع کرد. لینوکس یک سیستم عامل محبوب در بین ارائه دهندگان و کاربران میزبانی وب است. رایگان، انعطاف پذیر، قابل تنظیم است، گزینه ها و قابلیت های سرور را ارائه می دهد. همچنین جایگزینی برای ویندوز است.

هاست مبتنی بر لینوکس نسبت به هاست مبتنی بر ویندوز مقرون به صرفه تر است. اگرچه در سال های اخیر هر دو سرویس میزبانی رقابتی تر بوده اند، اما تغییراتی ایجاد شده است که دسترسی به آنها را بیشتر کرده است. قبل از اینکه تصمیم بگیرید با یکی یا دیگری بروید، باید تمام جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیرید.

تفاوت میزبانی وردپرس با میزبانی وب دیگر چیست؟

سایت سازان و برنامه های خاص وردپرس: آنها برنامه های کاربردی وردپرس و سازندگان سایت را ارائه می دهند، با این حال، آنها چندین سازنده وب سایت دیگر را نیز ارائه می دهند و باید برای مشکلات مربوط به هر یک پشتیبانی ارائه دهند. نکته اصلی این است که خدمات و پشتیبانی ارائه شده توسط راه حل های میزبانی عمومی به طور خاص برای رسیدگی به مسائل خاص وردپرس در نظر گرفته نشده است.

میزبانی وردپرس: مانند میزبانی وب عمومی دیگری است، میزبانی وردپرس اغلب در تنظیمات سرور اشتراکی اتفاق می افتد و برنامه ها با گزینه ها و هزینه های متنوعی ارائه می شوند. با این حال، تمایز این است که سایت شما یک سرور را با سایر نصب های وردپرس به اشتراک می گذارد. پشتیبانی و خدمات بر اساس قابلیت های خاص وردپرس سفارشی شده و راه حل ها برای بهینه سازی عملکرد وردپرس ایجاد شده اند.

مزایای هاست وردپرس

ارائه دهندگان هاست وردپرس مطمئناً پشتیبانی و خدمات ویژه ای را برای وب سایت های وردپرسی ارائه می دهند که دقیقاً منتظر چه چیزی هستید؟ اینها تنها تعدادی از گزینه ها هستند:

  • فناوری وب را می توان به گونه ای پیکربندی کرد که راه اندازی سایت شما را آسان کند
  • سایت های پیچیدهرا می توان به سرعت و به راحتی منتقل کرد
  • هر کانفیگی که روی سرور است می تواند با همان برنامه نگهداری که ما برای هرکانفیگ طراحی کرده ایم، رفتار شود.
  • سرورها را می توان برای محافظت در برابر تهدیدات خاص وردپرس راه اندازی کرد
  • پروتکل های امنیتی و ارتقاء به صورت انبوه برای همه سایت های روی سرور به صورت یکجا در دسترس هستند
  • نمایندگان خدمات مشتری به طور ویژه برای ارائه پشتیبانی از نرم افزار آموزش دیده اند. این بدان معناست که اگر از دلیل کار نکردن افزونه یا عدم نمایش متن شما به درستی مطمئن نیستید، احتمالاً در حل هر مشکلی به شما کمک خواهند کرد.

اکثر برنامه های میزبانی وردپرس سازندگان وب سایت ساده برای استفاده را ارائه می دهند. آنها همچنین با تم ها، پلاگین ها یا حتی گواهی های اس اس ال ارائه می شوند.

مزایای هاست لینوکس

.  میزبانی لینوکس امکان انعطاف پذیری و استفاده از فناوری های منبع باز مانند پی اچ پی، اپاچی را می دهد.

.  این سرویس میزبانی مقرون به صرفه و بسیار مقرون به صرفه است

.    لینوکس در طول این سال ها به دلیل ثبات و ایمنی آن مورد تحسین قرار گرفته است

در مقایسه با پلتفرم های ویندوز، تنظیمات امنیتی روی سرور لینوکس کارآمدتر و پیشرفته تر از تنظیمات موجود در پلتفرم ویندوز است.

انعطاف پذیری یکی از ویژگی های کلیدی دنیای فناوری مدرن است. این ارتباط را در یک محیط دائما در حال تغییر تضمین می کند. هاست لینوکس انعطاف پذیر است زیرا می توان از آن با چندین پایگاه داده استفاده کرد.

در سرویس میزبانی وب  باید به دنبال چه چیزی باشید؟

اگر می خواهید از ارائه دهنده میزبانی وب وردپرس یا یک سرویس میزبانی وب همه منظوره استفاده کنید، موارد خاصی وجود دارد که نمی توانید از آنها صرف نظر کنید. اینها ویژگی های اساسی هستند که باید از هر ارائه دهنده میزبانی داشته باشید:

تضمین آپتایم: مهمترین چیز مهمتر از این است که بدانید سایت شما همیشه در حال اجرا خواهد بود. در مورد دنیای تجارت، هر خرابی می تواند هزینه ای برای کسب و کار شما باشد! یک سرویس میزبانی با زمان آپدیت

نودو نه درصد یا بیشتر انتخاب کنید هر چیزی کمتر از نود و نه درصد قابل قبول نیست

مقیاس پذیری: وقتی کسب و کار شما گسترش می یابد، وب سایت شما نیز گسترش می یابد. ارائه دهنده میزبانی وب را انتخاب کنید که بتواند با شما رشد کند و در صورت نیاز فضای اضافی برای کسب و کار شما فراهم کند.

امنیت: اگر داده های مشتری خصوصی را در وب سایت خود نگه می دارید، به عنوان مثال، آدرس، شماره تلفن یا شماره کارت اعتباری، اطمینان از ایمن بودن داده های شما بسیار مهم است. یک سرویس میزبانی وب را پیدا کنید که ویژگی های امنیتی اولیه مانند فایروال ها، هرزنامه ها و امنیت بدافزار را ارائه می دهد..

پشتیبانی عالی از مشتری: ارائه دهنده میزبانی وب را بیابید که گزینه های پشتیبانی متعددی از جمله چت زنده یا پشتیبانی تلفنی را ارائه می دهد تا به شما امکان می دهد در هر زمانی از روز با روش پشتیبانی دلخواه خود ارتباط برقرار کنید.

میزبانی لینوکس در مقابل میزبانی وردپرس: جمع بندی

در پایان، اگر به اکثر این سوالات پاسخ مثبت داده اید، باید هاست وردپرس را انتخاب کنید. این یک راه حل ایده آل برای طراحان وب و مبتدیان است زیرا به شما کمک می کند در زمان زیادی صرفه جویی کنید.

علاوه بر این، اگرچه میزبانی وردپرس لزوماً سرعت بارگذاری سریع تر صفحه را تضمین نمی کند، در مقایسه با میزبانی استاندارد لینوکس مزیتی به شما می دهد. با این حال میزبانی وب منظم به شما کنترل بیشتری بر تمام جنبه های سایت شما می دهد، این می تواند عامل مهمی برای کسانی باشد که تجربه بیشتری دارند.

این نوع میزبانی همچنین به طور کلی هزینه کمتری دارد، اما ممکن است تفاوت ها با برنامه های مشترک چندان قابل توجه نباشد. شرکت های متعددی نقطه ورود قیمت یکسانی را در همه پلن های هاست ارائه می دهند. برای درک ویژگی هایی که دریافت می کنید، حتماً ویژگی ها را بررسی کنید.

دکمه بازگشت به بالا