لوازم خانگیبرترین های کسب وکار ایرانی

علت قطع آب یخچال جنرال الکتریک

قطع آب یخچال جنرال الکتریک یکی از اتفاقات رایجی است که برخی مواقع به دلایل مختلف رخ می دهد. در واقع این مشکل می تواند به دلیل خرابی برخی از قطعات داخلی دستگاه مانند فرسودگی فیلتر آب، خرابی شیرآلات، خرابی و معیوب شدن قطعات الکترونیکی و بسیاری از موارد دیگر اتفاق بیفتد؛ بنابراین هنگام مواجه شدن با این مشکل باید قطعات مربوط به سیستم آب دستگاه را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید علت بروز مشکل را پیدا کنید.

 در ادامه مطلب قصد داریم اطلاعات بیشتری را در مورد علت قطع شدن آب یخچال جنرال الکتریک در اختیار شما قرار دهیم؛ بنابراین اگر دستگاه شما نیز با مشکل قطع آب مواجه شده است و به دنبال رفع مشکل و تعمیر یخچال جنرال الکتریک خود هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

دلایل اصلی قطع شدن آب یخچال جنرال الکتریک

یخچال جنرال الکتریک از تکنولوژی پیشرفته و طراحی فوق العاده زیبایی برخوردار است و یکی از برندهای شناخته شده و باکیفیت به حساب می آید. از قابلیت های خاص و بی نظیر این مدل یخچال می توان به سیستم آب سردکن و یخساز آن اشاره کرد که می توانید به راحتی و بدون دردسر از آن استفاده کنید. اما برخی اوقات ممکن است به دلایل مختلف با مشکل قطع آب یخچال جنرال الکتریک مواجه شوید.

 هنگام بروز این مشکل باید ابتدا موارد مهمی را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید به راحتی علت قطع آب دستگاه خود را بیابید و سپس برای رفع آن اقدام کنید. از این رو در ادامه مواردی که موجب قطع شدن آب یخچال جنرال الکتریک می شود را مورد بررسی قرار می دهیم.

 1. کثیف شدن فیلتر آب

 فیلتر آب یکی از قطعات اصلی و بسیار مهم یخچال جنرال الکتریک به حساب می آید که نقش مهمی در حفظ کیفیت یخ و آب و تصفیه آب ورودی ایفا می کند؛ بنابراین درصورتی که این فیلتر دچار کثیفی و یا گرفتی شود، جریان آب را با اختلال روبه رو می کند و موجب قطع آب یخچال جنرال الکتریک می شود.

 برای رفع این مشکل بایستی اقدامات لازم را جهت تعویض فیلتر آب یخچال انجام دهید. به طورکلی برای انجام این کار باید فیلتر قدیمی و فرسوده را از دستگاه خارج و فیلتر جدید را به جای آن نصب کنید. دقت داشته باشید که هر 6 ماه یک بار باید این اقدام را انجام دهید.

قطع شدن آب یخچال جنرال الکتریک

 2. بالا بودن دمای یخچال

اگر دمای یخچال شما بیش از حد زیاد باشد، سیستم یخساز دستگاه قادر به تولید یخ نیست. از این رو یخچال جنرال الکتریک شما با مشکل قطع آب مواجه می شود؛ بنابراین هنگام بروز این مشکل باید درجه دمای یخچال خود را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن را تنظیم کنید. برای این کار می توانید با استفاده از دکمه های روی نمایشگر یخچال جنرال الکتریک، دمای آن را به راحتی تنظیم کنید.

 3. روشن نبودن یخساز

روشن نبودن یخساز یکی دیگر از دلایل اصلی قطع آب یخچال جنرال الکتریک به شمار می آید. در واقع اگر یخساز دستگاه شما روشن نباشد، دیگر قادر به تولید یخ نیست، در نتیجه آب یخچال شما قطع می شود. در چنین شرایطی بهتر است ابتدا از روشن بودن یخساز دستگاه خود مطمئن شوید. برای این کار بایستی دکمه های (on/off) یخساز یخچال جنرال الکتریک را مورد بررسی قرار دهید و در صورت خاموش بودن آن را روشن کنید.

 4. تنظیم یخچال جنرال الکتریک روی حالت pause

در یخچال های جنرال الکتریک به نام pause وجود دارد. هنگامی که یخساز دستگاه به اندازه کافی یخ تولید می کند، این حالت با ارسال فرمانی به برد اصلی، یخساز یخچال را متوقف می سازد. در واقع این حالت برای صرفه جویی در انرژی و جلوگیری از اضافه شدن یخ، بسیار کاربردی است. برخی مواقع تنظیمات یخچال جنرال الکتریک بهم می ریزد و یخساز روی حالت pause قرار می گیرد. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، باید تنظیمات یخچال را بررسی کنید و اگر روی حالت pause قرار گرفته بود، با استفاده از دکمه های نمایشگر آن را از این حالت خارج کنید.

 5. خرابی و معیوب شدن قطعات الکترونیکی یخچال

گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلفی قطعات الکترونیکی سیستم آب یخچال شما معیوب شود و شما را با مشکلات متعددی مانند قطع آب یخچال جنرال الکتریک مواجه کند. به طورکلی خرابی مدارها، سنسورها و برخی از قطعات مهم دیگر موجب بروز این مشکل می شود. در چنین شرایطی تعمیر و یا تعویض قطعه معیوب شده بهترین کاری است که می توانید انجام دهید. علاوه بر این توصیه می کنیم برای رفع این مشکل به تکنسین متخصص که در زمینه تعمیر یخچال جنرال الکتریک مهارت دارند، مراجعه کنید.

 6. خرابی شیرآلات یخچال

خرابی و معیوب شدن شیرآلات سیستم آب یخچال یکی دیگر از موارد بسیار مهمی است که موجب قطع آب یخچال جنرال الکتریک می شود. در واقع این مشکل به دلیل خراب شدن درپوش شیرآلات و به طورکلی مشکلات مرتبط با شیرآلات به وجود می آید. برای رفع این مشکل باید شیرآلات سیستم آب یخچال را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آن ها را تعویض و یا تعمیر کنید.

 7. استفاده نادرست و غیر اصولی از یخچال جنرال الکتریک

آخرین موردی که باعث قطع آب یخچال جنرال الکتریک می شود، استفاده غیراصولی و نادرست از این دستگاه است. در واقع موارد متعددی مانند عدم تنظیم دمای یخچال به صورت مناسب، باز کردن مداوم و یکسره درب یخچال و یا باز نگه داشتن آن برای مدت طولانی باعث بروز این مشکل در دستگاه شما می شود؛ بنابراین برای جلوگیری از این مشکل بهتر است موارد ذکر شده را در نظر داشته باشید و به درستی از دستگاه خود استفاده کنید.

تعمیر قطع شدن آب یخچال جنرال الکتریک

سخن پایانی

در مطالب فوق علت اصلی قطع آب یخچال جنرال الکتریک را مورد بررسی قرار دادیم و سعی کردیم در رابطه با این مشکل، اطلاعات جامع و دقیقی را ارائه دهیم. به طورکلی دلایل مختلفی وجود دارد که باعث قطع آب دستگاه شما می شود. از جمله این دلایل اصلی می توان به گرفتگی فیلتر آب، خرابی قطعات الکترونیکی، بالا بودن دمای یخچال، خرابی شیرآلات سیستم آب دستگاه و… اشاره کرد.

 بنابراین هنگام بروز این مشکل بهتر است موارد ذکر شده را بررسی کنید و با مراجعه به مراکز تعمیراتی معتبر، کار تعمیر یخچال جنرال الکتریک خود را انجام دهید.

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا