از میلگرد چه استفاده ای می شود؟

امروزه کاربرد های بسیار گسترده و فراوانی برای میلگرد های مختلف موجود در بازار اعم از آجدار و ساده به چشم می خورد. شما اگر به محل یک ساختمان بتنی در حال ساخت بروید از فوندانسیون ساختمان تا ستون ها و خاموت های سقف و جاهای دیگر میلگرد های آجدار را می بینید. این محصول به منظور جبران ضعف بتن در تحمل تنش های کششی طراحی و تولید شده است. همانطور که می دانید بتن ماده ای سخت می باشد که تحمل بالایی در مقابل ضربه از خود نشان می دهد، اما در جایی که نیرو های کششی و یا خمشی به آن وارد شوند از خود ضعف نشان می دهد.

این نیرو ها دقیقا همان هایی هستند که در صورت گرم و سرد شدن سازه، تحمل بار در حضور افراد و وسایل، در زمان زلزله و.. به تمامی سازه ها وارد می شوند. پس در یک ساختمان بتنی امکان رویت انواع سایز های میلگرد های آجدار را برای تسلیح بتن به منظور جبران این کمبود وجود دارد. از طرفی از میلگرد های ساده در صنعت استفاده های گسترده ای می شود. این کالا با استاندارد های مختلف و سایز های متنوعی به سفارش مشتری و یا به صورت روتین قابل تولید می باشد. میلگرد ها چه به صورت آج دار و چه به صورت ساده نقش مهم و پررنگی در زندگی ما ایفا می کنند.

بهترین میلگرد در ساختمان سازی کدام است؟

“بهترین”، کلمه ای نسبی می باشد. وقتی شما می خواهید در هر زمینه به دنبال بهترین باشید باید اول المان های گزینش را برای خودتان مشخص کنید. حال می خواهید بهترین میلگرد برای ساختمان سازی را پیدا کنید؟ باید دید که قصد مقایسه میلگرد های موجود در بازار از نظر کیفیت را دارید و یا می خواهید ارزان ترین آن ها را پیدا کنید. آیا می خواهید ببینید کدام برند میلگرد توصیه سازندگان و مهندسان است و یا اینکه خودتان قصد مقایسه اعداد و ارقام را دارید تا نرم ترین و یا خشک ترین میلگرد را برگزینید. حتی شاید خودتان می خواهید شروع به محاسبه میلگرد مورد نیاز برای ساختمان مورد نظرتان کنید.

مطلب مفید: محاسبه میلگرد مورد نیاز برای ساختمان

به هر صورت هیچ مشکلی نیست، گستردگی و توع بالایی در بازار میلگرد های تولید شده در ایران وجود دارد. به جرات می توان گفت که در هر چهار گوشه ایران پهناور کارخانه های متعدد تولید میلگرد وجود دارند. حتی در فلات مرکزی نیز تعداد قابل توجهی تولید کننئه مستقر هستند، تمامی این تولید کنندگان موظف به تولید میلگرد های آجدار خود طبق استاندارد های جهانی برای آنالیز و تلرانس های طولی و وزنی می باشند. پس از این جهت نیازی به نگرانی نیست و شما می توانید به راحتی و در نزدیکی محل پروژه ساخت و سازتان تولید کننده ای را پیدا کنید که میلگرد مورد نظر شما را تامین کند.

کاربرد میلگرد در ساختمان سازی

همانطور که در بالا اجمالا به آن اشاره شد میلگرد های آجدار استفاده گسترده و متنوعی در صنعت ساختمان دارند. حال اگر بخواهیم کمی تخصصی تر به استفاده این محصول پرکاربرد مشخصا در صنعت ساختمان سازی اشاره کنیم باید ابتدا مشخص کنیم که می خواهیم در مورد کاربرد کدام یک از این محصولات در این صنعت اطلاعات کسب کنیم. راجع به میلگرد های آجدار A2 میخواهیم بدانیم و یا آجدار A3. اگرمی خواهید بدانید این دو دسته بندی با هم چه تفاوتی دارند می توانید مطلب: تفاوت میلگرد a3  و a2 چیست؟ را در اینجا بخوانید.

همانطور که اشاره کردیم میلگرد به عنوان جبران کننده ضعف بتن به کمک این متریال می آید و با مسلح کردن آن حجمی واحد با تحمل بالایی در مقابل نیروهای کششی و خمشی و ضربه را ایجاد می کند. با توجه به این تعریف شما می توانید درهر قسمی از ساختمان که بتن ریزی شده است میلگرد های آجدار را مشاهده کنید. به صورت های:

          تیرچه بلوک

          خاموت

          آرماتور 

البته باید در نظر داشته باشید طبق الگوهای از پیش طراحی شده توسط مهندسان سازه این آرماتور های به وسیله اسپیسر ها و سیم های آرماتور بندی نصب می شوند و سپس بتن ریز انجام می شود. بدین معنی که پس از انجام پروسه بتن ریزی نشانه ای از این میلگرد ها مشاهده نمی شود.

قیمت به روز میلگرد

متاسفانه با توجه به روند تولید و عرضه این کالا در بازار ایران و شرایط حاکم بر بازار و تاثیر پذیری آن از وضعیت بازار قراضه، ارز، بورس کالا وعوامل دیگر از این دست نیاز به استعلام قیمت این کالا به صورت لحظه ای می باشد. در تیم کالاساخت تمام تلاش بر آن است که قیمت های موجود در سایت کاملا به روز بوده و حتی نوسانات لحظه ای قیمت نیز در این صفحه درج شود.

شما می توانید با مراجعه به صفحه قیمت میلگرد درکالاساخت به قیمت های به روز دسترسی پیدا کنید. در صورتی که نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی و یا قیمت خدمات و مواردی از این دست دارید می توانید به کارشناسان فروش ما در بخش میگرد تماس حاصل نموده و از راهنمای و مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

 

“در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم”

031-91004468

 

دکمه بازگشت به بالا