10 زوج برتر انیمیشن های دیزنی از بدترین تا بهترین


دیزنی همیشه با فیلم های انیمیشنی خود تلاش کرده است تا داستان های معناداری برای نسل های مختلف تعریف کند. داستان هایی که گاهی بر ماجراجویی برای خودیابی تمرکز می کنند، گاهی هم حول تعامل بین شخصیت های پیچیده می چرخند. تا آنجایی که دنیای بی حد و مرز فانتزی پیش می رود، بعضی از روابط بین شخصیت های انیمیشنی علیرغم طراحی و تنظیمات کارتونی واقعی به نظر می رسند. دیزنی سهم نسبتا خوبی از زوج های معروف دارد که در کنار هم عالی به نظر می رسند و حتی بعضی از آن ها تاثیر معناداری روی داستان و فیلم می گذارند. تماشای آشکار شدن عشق زوج های انیمیشن های دیزنی احساس شیرینی به مخاطب منتقل می کند و امید به دنیای پاکی را که در آن عشق بر همه چیز پیروز می شود، دوباره تقویت می کند. در این مطلب 10 زوج برتر انیمیشن های دیزنی را از بدترین تا بهترین نام بردیم.

10. لی شانگ و مولان در انیمیشن «مولان» (Mulan)

لی شانگ و مولان در انیمیشن «مولان»

با وجود اینکه در ابتدا کنار هم قرار گرفتن مولان و لی شانگ غیرمتعارف به نظر می رسید، پذیرش طبیعت سرکش و رشد مولان به عنوان یک شخصیت توسط لی شانگ باعث شد او را بیشتر دوست داشته باشد و در نهایت او را از مسائل قبلی که در جهت کشف هویت واقعی خود درگیرشان بود نجات دهد. هر دوی آن ها سفری را با هم پشت سر گذاشتند و تا پایان فیلم تغییر شخصیت هایشان را به خوبی نشان دادند. آن ها روی صفحه نمایش به خوبی در کنار هم قرار می گیرند و در دنباله انیمیشن «مولان» به صورت رسمی یک زوج کامل و بی نقص به نظر می رسند.

خودکار مدل مولان

9. مایلو و کیدا در انیمیشن «آتلانتیس: امپراطوری گم شده» (Atlantis: The Lost Empire)

مایلو و کیدا در انیمیشن «آتلانتیس: امپراطوای گم شده»

مایلو و کیدا زوج معروف جواهر دست کم گرفته شده «آتلانتیس: امپراتوری گم شده» هستند. یک علاقه مند به تاریخ که تقریبا هیچ مهارت رزمی ندارد در کنار یک شاهزاده خانم جنگجو که قادر است گروهی از دشمنان را از بین ببرد قرار گرفته است. از روی منطق که به این دو نگاه کنیم کنار هم قرار گرفتنشان غیرممکن به نظر می رسد، اما در انیمیشن همه چیز ممکن و کاملا طبیعی است. صرف نظر از اینکه دنباله ها را تماشا می کنید یا سریال های انیمیشنی اسپین آف، آن ها به عنوان یکی از 10 زوج برتر انیمیشن های دیزنی شیمی باورپذیری با هم دارند.

8. برنارد و بیانکا در انیمیشن «نجات دهندگان» (The Rescuers)

این دو موش جسور قبل از اینکه حتی تصور کنند قرار است برای همیشه کنار هم قرار بگیرند یک تیم بودند و این به شکل گیری رابطه و شیمی آن ها کمک کرد. جذابیت بیانکا و رفتار ناشیانه و در عین حال شجاعانه برنارد به طرز شگفت انگیزی با هم جور درمی آید و آن ها را به یک زوج قابل اعتماد در هنگام کمک به بقیه تبدیل می کند. حتی با وجود اینکه «نجات دهندگان» دیزنی نتوانست مخاطبان را به اندازه بقیه مجموعه فیلم های انیمیشنی مجذوب خود کند، اما همچنان یکی از بامزه ترین زوج های دیزنی را به نمایش گذاشت.

7. فلین و راپانزل در انیمیشن «گیسوکمند» (Tangled)

شما نباید انتظار داشته باشید که یک کلاهبردار دوره گرد در حالی که مشغول دزدی است رستگاری و عشق واقعی را پیدا کند، اما فلین به نحوی موفق می شود پس از نجات دختری که در یک برج گیر افتاده بود به عشق واقعی برسد. ماجراجویی های دوتایی فلین و راپانزل به آن ها کمک کرد تا پیوند بهتری برقرار کنند و تا زمانی که داستان به اوج خود برسد، این حس بوجود آمد که این دو واقعا زوج کاملی هستند. هر دو آن ها در فیلم جذاب، خنده دار و نسبتا بامزه به نظر می رسند. از آنجایی که هر دوی آن ها بدون اینکه به یکدیگر اعتماد کامل داشته باشند سفر خود را آغاز کردند، دیدن تبدیل شدن آن ها به یک زوج قدرتمند احساس خوبی دارد.

6. تیانا و ناوین در انیمیشن «شاهزاده خانم و قورباغه» (The Princess and The Frog)

یک پیشخدمت عاشق نیواورلئان عاشق شاهزاده ای مغرور شده است که به قورباغه تبدیل شده؛ این شاید یکی از عجیب ترین راه ها برای تعریف یک رابطه نامتعارف باشد، اما به نوعی در نهایت به پایانی شیرین ختم می شود. علیرغم اینکه ناوین و تیانا در ابتدای فیلم خیلی به یکدیگر علاقه نداشتند، در پایان «شاهزاده خانم و قورباغه»، به هم نزدیک و عاشق هم می شوند. دیدن تداوم عشق در هر شرایطی دلچسب است.

5. بل و دیو در انیمیشن «دیو و دلبر» (Beauty and the Beast)

اگرچه بل، دختری عاشق کتاب، به اندازه ای زیبا بود که همه مردان اطرافش را مجذوب خود کند، اما یک موجود ترسناک، با طبیعت و قلبی مهربان، در نهایت عاشقش شد. «دیو و دلبر» داستانی است که می گوید نباید کسی را از روی ظاهرش، بلکه بر اساس شایستگی ها و شخصیت او قضاوت کرد. صحنه های مربوط به دیو و بل در کل انیمیشن تماشایی و شیرین است. آن ها صحنه های عاشقانه و قدرتمند زیادی را در طول فیلم به اشتراک می گذارند که هرگز از ذهنتان بیرون نخواهد رفت.

4. تارزان و جین در انیمیشن «تارزان» (Tarzan)

یک زیست شناس بریتانیایی به همراه تنها دخترش جین برای مطالعه گوریل های پشت نقره ای به آفریقا سفر می کند. جین و پدرش به کشف بزرگی دست پیدا می کنند و در نهایت عاشق مردی به نام تارزان می شود که در میان میمون ها بزرگ شده است. از اولین تعامل آن ها در فیلم تا وقتی که جین به تارزان می آموزد که مثل یک انسان راه برود و صحبت کند، رابطه شان دوست داشتنی است و در هر صحنه مکمل یکدیگرند. عشق آن ها به یکدیگر از مرزها فراتر می رود و زندگی شان را متحول می کند.

3. لیدی و ترمپ در انیمیشن «بانو و ولگرد» (Lady and Tramp)

چه کسی فکر می کرد که یک داستان عاشقانه بین دو سگ به یکی از رمانتیک ترین داستان هایی تبدیل شود که تا به حال در یک فیلم یا انیمیشن نشان داده شده است؟ پیوند و شیمی بین لیدی و ترمپ یادآوری شیرینی است که عشق از همه مرزها فراتر می رود و زمانی که توقعش را ندارید شکوفا می شود. قرار شام اسپاگتی شایان ستایش آن ها زیر نور مهتاب یکی از نمادین ترین روابط در میان 10 زوج برتر انیمیشن های دیزنی است. فداکاری آن ها برای یکدیگر در طول فیلم باعث می شود که شما مشتاق به سرانجام رسیدن عشق آن ها باشید.

2. یاسمین و علاالدین در انیمیشن «علاالدین» (Aladdin)

اگرچه رابطه یاسمین و علاالدین بر اساس یک دروغ شروع شد، اما وقتی علاالدین حقیقت را در مورد خانواده ساده اش به شاهزاده خانم گفت، خود را نجات داد. این کار به خودی خود هر دو آن ها را به هم نزدیک کرد اما نجات پدر یاسمین یعنی سلطان، پیوند آن ها را محکم کرد. علاالدین و یاسمین در فیلم به خوبی با یکدیگر بازی می کنند، و حتی در مجموعه انیمیشن های اسپین آف، رابطه بیشتری با هم دارند که به آن ها کمک می کند تا بر هر موقعیت ناراحت کننده ای غلبه کنند. آن ها هر دو مهربان و شجاع هستند که تاثیر بیشتری هم بر رابطه شان می گذارد.

1. مگارا و هرکول در انیمیشن «هرکول» (Hercules )

از پسر شگفت انگیز گرفته تا مردی که به او عشق می ورزید و احترام می گذاشت، هرکول جایگاه خود را در قلب مگ به دست آورد و به او نشان داد که با وجود ترس، دوباره عاشق شدن اشکالی ندارد. رابطه قبلی مگ به قیمت آزادی او تمام شده بود و برای همین او از شروعی دوباره وحشت داشت. هرکول علیرغم اینکه متوجه شد مگارا سعی دارد به او خیانت کند، همه چیز را به خاطرش به خطر انداخت. او تمام احساسات منفی خود را نادیده گرفت و زندگی خود را به خطر انداخت تا مگارا را از دست هادس نجات دهد، حتی اگر توانایی های خداگونه خود را از دست بدهد. در پایان، این همان چیزی است که او را به قهرمانی تبدیل می کند که شایسته داشتن نیرویی است که زئوس به او داده.

منبع: thegame

دکمه بازگشت به بالا