سریال ها و فیلم های سینمایی نماوا در نوروز 1402


پلتفرم نماوا مانند دو همتای دیگرش یعنی فیلیمو و فیلم نت، یکی از رسانه های مورد توجه مخاطب برای نوروز است. هنوز اطلاعات دقیقی درباره مجموعه های ویژه ای که این شبکه برای نوروز تدارک دیده باشد، منتشر نشده. البته با حجم سریال های ایرانی و خارجی که در حال پخش است بعید به نظر می رسد که مجموعه جدیدی برای عید آماده شده باشد. چند سریال و برنامه در حال حاضر در لیست محصولات نماوا وجود دارد که پخش آنها در نوروز هم ادامه خواهد داشت. در ادامه با جزییات به این مجموعه ها می پردازیم.

اندروید باکس نماوا تی وی مدل SH-102

سریال های ایرانی نماوا

1. آکتور

  • کارگردان: نیما جاویدی
  • بازیگران: نوید محمدزاده، احمد مهران فر، هستی مهدوی فر

اولین تجربه نیما جاویدی در سریال سازی برای شبکه نمایش خانگی و همچنین دومین حضور نوید محمدزاده در این رسانه، در سریال «آکتور» اتفاق افتاده. این مجموعه درباره دو بازیگر مستعد است که پیشنهاد بازی در کار مهمی به آنها نمی شود و از طریق نقش بازی کردن و غافلگیرکردن دستوری آدمها، گذران زندگی می کنند. «آکتور» داستانی متفاوت دارد، اما نقدهایی درباره کند بودن آن وجود دارد. اما بازیگران، بازی ها و نوع روایت  این مجموعه را به یکی از سریال های پرمخاطب  این روزهای نمایش خانگی تبدیل کرده که پخش آن در نوروز هم ادامه خواهد داشت. این سریال از محصولات مشترک دو پلتفرم بزرگ فیلیمو و نماوا است که هر پنج شنبه بر روی خروجی آنها قرار می گیرد.

2. سرگیجه

  • کارگردان: بهرنگ توفیقی
  • بازیگران: حامد بهداد، رعنا آزادی ور، شبنم مقدمی

پیش تر درباره «سرگیجه» مفصل نوشتیم. اولین تجربه مستقل بهرنگ توفیقی در شبکه نمایش خانگی. مجموعه ای معمایی که داستان آن با بیت کوین و اختلاس و خیانت گره خورده است. یکی از ویژگی های مهم این سریال گروه بازیگران آن است. گروهی که همه به جذب مخاطب برای این مجموعه کمک می کنند. فضاسازی و روند ماجرای جنایی که در سریال مطرح می شود هم تا حدودی منطقی است و مخاطب را مجاب می کند که آن را دنبال کند. «سرگیجه» که هر دوشنبه منتشر می شود، تازه به نیمه پخش رسیده و در نوروز هم پخش آن ادامه خواهد داشت.

3. مترجم

  • کارگردان: بهرام توکلی
  • بازیگران: صابر ابر، پانته آ پناهی ها، مهتاب ثروتی

این اولین تجربه بهرام توکلی در مقام کارگردان در شبکه نمایش خانگی است. او پیش از این به عنوان نوینسده سریال «نهنگ آبی» نامش مطرح شده بود که البته او مجموعه با حاشیه هایی همراه شد و نیمه تمام ماند. «مترجم» اما از محصولات خاص نمایش خانگی است، از آن مجموعه های پیچیده ای که سرراست حرفش را نمی زند و مخاطب عام به سختی با آن ارتباط برقرار می کند. به همین دلیل کمی در جذب مخاطب از سایر مجموعه های نماوا عقب تر است. اما اگر با داستان آن همراه شوید به دلیل ریتم کند و معمایی که در وجود دارد، می توانید یک داستان و نوع روایت متفاوت را ببینید که تا به حال شبیه آن را در نمایش خانگی نداشتیم. «مترجم» داستان فردی است که در میان پروژه هایی که برای ترجمه می گیرد خودش با یک معمای بزرگ خانوادگی روبرو می شود. پخش این مجموعه احتمالا تا پایان اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

4.مهمونی

کارگردان: ایرج طهماسب

صداپیشه گان: هوتن شکیبا، کاظم سیاح، سهیل مستجابیان

«مهمونی» اولین برنامه عروسک محور ساخته ایرج طهماسب است که از نوروز سال گذشته در پلتفرم های شبکه نمایش خانگی منتشر می شد. با پایان تابستان پخش این برنامه هم متوقف شد. اما چند روز پیش از شروع سال جدید خبر رسید که فصل دوم این برنامه از روز اول فروردین راهی پلتفرم ها خواهد شد. «مهمونی» اینبار به صورت رایگان در اختیار مخاطبان نماوا و فیلیمو قرار گرفته و با همان ساختار قبلی به کار خود ادامه داده است. یکی از نکات مهم این برنامه این است که نگاه نقادانه ای نسبت به مسایل اجتماعی روز دارد اما آن را پشت نقاب عروسک ها و در دل داستان ها پنهان می کند.

پردیس نماوا

1. تی تی

  • کارگردان: آیدا پناهنده
  • بازیگران: الناز شاکردوست، پارسا پیروزفر، هوتن شکیبا

«تی تی» که یکی از فیلم های تحسین شده سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در سال 1399 بود، از اواسط اسفند در پردیس اکران آنلاین دو پلتفرم نماوا و فیلیمو منتشر شده. مخاطبان با خرید بلیط در مدتی مشخص می توانند به تماشای این فیلم بنشینند. «تی تی» فضایی خیال انگیز دارد که در میان آثار این روزهای سینمای ایران شکل جدیدی از روایت را ارائه داده. در یکی از روستاهای شمال ایران زنی فقیر با مردی عیاش زندگی می کند. زن به خیال خودش اهل جادو است اما برای گذران زندگی رحم خود را به زوج های نابارور اجاره می دهد. در این میان آشنایی زن با فیزیکدانی که دنبال فرضیه ای درباره زندگی انسان ها است اتفاقات عجیبی را به وجود می آورد.

دیگر بخش های نماوا

یکی از بخش های قابل توجه پلتفرم نماوا، پخش زنده لیگ های برتر اروپا به صورت زنده است. در این بخش به صورت رایگان کاربران می توانند بازی های مهم این لیگ های دسته اول را ببینند. در کنار این براساس همان روند همیشگی پخش سریال های خارجی روز دنیا با دوبله یا با زیرنویس فارسی هم در نوروز می تواند به پر کردن اوقات فراغت کاربران این پلتفرم کمک کند. نماوا کودک هم پیشنهادی خوبی هم برای بچه ها و هم بزرگترهایی است که به دیدن انیمیشن علاقه دارند. علا.ه بر این، سریالهایی انحصاری نماوا که به تازگی به اتمام رسیده اند یا مدتی از پخش آنها می گذرد هم در آرشیو این پلتفرم قابل دسترسی هستند که می تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که در طول سال فرصت تماشای آنها را از دست داده اند. مجموعه هایی مثل «شبکه مخفی زنان»، «خاتون»، «قورباغه» و…

دکمه بازگشت به بالا