هنر و سینما

جیمز گان برای ساخت سوپرمن جدید از نسخه  قدیمی الهام می گیرد


جیمز گان کارگردان «سوپرمن: میراث» (Superman: Legacy) گفته است که در عین حال که نسخه ی مخصوص به خود را از این ابرقهرمان بزرگ در فیلم دی سی ارائه خواهد کرد، از «مرد پولادین» که کریستوفر ریو نقش آن را بازی کرده بود نیز الهام گرفته است.

جیمز گان در مصاحبه ای که با نشریه ی GQ داشته است در مورد این که ریو چطور سوپرمن را در فیلم «سوپرمن» (Superman) محصول سال 1978 به تصویر کشیده است و تاثیر این تصویر بر تصورات او از این ابرقهرمان برای ساخت فیلم «میراث» صحبت کرد. به گفته مدیرعامل استودیو دی سی، سوپرمن ریو شخصیتی سرگرم کننده داشت و برقراری ارتباط بین او و بینندگان آسان بود. او در این مورد گفته است: « وقتی درمورد سوپرمن ریو صحبت می شود، بیشتر درمورد پاکی، امید و خوبی او صحبت می کنند. درمورد این که چطور او در نقش سوپرمن کاملاً متفاوت با آنچه در نقش کلارک است، ظاهر شده و چگونه می تواند در یک لحظه بین این دو نقش جابه جا شود. اما کمتر صحبتی درمورد بازیگوشی و سرگرم کننده بودن سوپرمن وجود دارد. در قسمتی از فیلم که او یک گربه را نجات می دهد و آن لبخند کج که به لب می آورد. یکی از بهترین بخش های فیلم بازیگوشی و صمیمیت سوپرمن است. او از کاری که انجام می دهد لذت می برد. دوست دارد به انسان ها کمک کند و آنها را نجات دهد.» گان همچنین به لباس سوپرمنی که ریو پوشیده بود هم اشاره کرد و گفت: «این لباس واقعاً خوب بود و فقط حاشیه نداشت.»

میراث سوپرمن کریستوفر ریو

سوپرمن نسخه ی ریو

به نظر می رسد جیمز گان با تماشای سوپرمن ریو نقطه شروع خوبی پیدا کرده است که بتواند کلارک کنت نسخه ی خود را برای فیلم «میراث» معرفی کند . با این حال، او اصرار دارد که نسخه اش از آخرین پسر کریپتون و جوری که او در «میراث» ظاهر می شود، منحصربه فرد است و با آنچه ریو در آن دوره از این ابرقهرمان نشان داد متفاوت است: «چگونه می شود آن را باورپذیر کرد؟ چگونه می توان مفهوم دور از واقعیت مردی که پرواز می کند را گرفت و آن را به چیزی واقعی تبدیل کرد؟ من فکر می کنم، می دانید، کاری که ما انجام می دهیم متفاوت است. این تنها شبیه به خودش است. اما من قطعاً تحت تأثیر کاری هستم که [ریچارد] دانر و کریستوفر ریو با سوپرمن انجام دادند و البته مارگوت کیدر که در فیلم فوق العاده است و  واقعاً از بسیاری جهات قلب فیلم است.

کتاب سوپرمن اثر مت دلاپنیا نشر باژ

ریو توسط بسیاری از طرفداران به عنوان یکی از بهترین هایی که تا به حال نقش سوپرمن را بازی کرده است، شناخته می شود. او با پوشیدن شنل در «سوپرمن» (Superman)، «سوپرمن 2» (Superman II)، «سوپرمن 3» (Superman III) و «سوپرمن 4: در جست وجی صلح» (Superman IV: The Quest for Peace)، توانست دل طرفداران این ابرقهرمان دی سی را بدست آورد. اخیراً استودیو دی سی از تریلر با کیفیت بالا سوپرمن پرده برداری کرده است که قهرمان هم نام ریو را در حال پرواز در هوا و از طریق لنزهای مدرن نشان می دهد.

بازیگر جدید سوپرمن

جستجوی گان برای یافتن بازیگر مناسب برای بازی در نقش سوپرمن در فیلم «میراث» ادامه دارد و این کارگردان گفته است که گزینه های مختلفی برای این نقش در ذهن دارد. یکی از افرادی که برای این نقش رد شده است، همان طور که خود گان گفته است، کریس پرت است. ستاره «نگهبانان کهکشان 3» (The Guardians of the Galaxy Vol. 3) که توسط خود گان وارد دنیای دی سی شده است.

تولید فیلم «سوپرمن:میراث» که داستان زندگی دوران جوانی سوپرمن را روایت می کند، در ژانویه 2024 آغاز خواهد شد. گان پاییز گذشته در حالی ساخت این فیلم را تایید کرد که همراه با آن اعلام شد هنری کاویل دیگر نقش سوپرمن را بازی نخواهد کرد.

گردنبند مدل سوپرمن

منبع: CBR

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا