هنر و سینما

«توطئه آمیز: در قرمز» در اولین هفته اکران از «ایندیانا جونز» پیشی گرفت (باکس آفیس هفته)


فیلم «توطئه آمیز: در قرمز» (Insidious: The Red Door) جدیدترین قسمت از مجموعه های ترسناک و فراطبیعی سونی، در اولین هفته با فروش 32.65 میلیون دلاری در 3188 سالن شگفت انگیز ظاهر شد؛ این رقم شامل 5 میلیون دلار در پیش نمایش های پنجشنبه می شود. فیلم های ترسناک معمولا با اجراهای آخر هفته روبه رو می شوند، اما این فیلم تولید مشترک اسکرین جمز، استیج 6 فیلمز و بلوم هاوس پروداکشنز با یک پیشروی عالی در باکس آفیس شروع شد.

«در قرمز» با چند نقد منفی مواجه شده است و امتیاز تایید 37 درصدی از سوی منتقدان برتر در وب سایت راتن تومیتوز و درجه C+ در سینما اسکور بدست آورد. اما چنین فروشی برای پنجمین قسمت از فرنچایز «توطئه آمیز» با بودجه تولید تنها 16 میلیون دلار یک موفقیت عظیم به شمار می رود.

پاتریک ویلسون، ستاره فرنچایز، برای حضور در «در قرمز» بازمی گردد، در حالی که برای اولین کارگردانی اش پشت دوربین می نشیند. این موضوع بازتابی از زمانی است که آنتونی پرکینز کارگردانی فرانچایز «روانی» (Psycho) را در سال 1986 به دست گرفته بود. تای سیمپکینز، اندرو آستور و رز برن نقش های خود را از فیلم اصلی «توطئه آمیز» محصول 2010 در قسمت جدید تکرار می کنند.

تا هفته ی پیش این امید وجود داشت که «ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت» (Indiana Jones and the Dial of Destiny) بتواند آنقدر قوی ظاهر شود که جایگاه شماره یک باکس آفیس داخلی را حفظ کند، اما به نظر می رسد دیگر اینطور نیست. آخرین فیلم این مجموعه با بازی هریسون فورد در هفته ی گذشته 26.50 میلیون دلار و به طور کل 121.20 میلیون دلار فروش داشت و با یک پله سقوط در جایگاه دوم باکس آفیس قرار گرفت.

با بودجه تولید 295 میلیون دلاری قبل از بازاریابی، «گردانه سرنوشت» نسبت به افتتاحیه سه روزه 60 میلیون دلاری خود تقریبا با 56 درصد کاهش مواجه شد. «ایندیانا جونز 5» چندان خوش شانس نیست و باید در برابر «اپنهایمر» (Oppenheimer) و «ماموریت: غیرممکن – روزشمار مرگ قسمت اول» (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One) بر سر صندلی های سینما بجنگد.

در رتبه سوم باکس آفیس تریلر جاسوسی «صدای آزادی» (Sound of Freedom) قرار دارد که 4 جولای در 2852 سینما به نمایش درآمد. این فیلم در اولین هفته اکران خود 18.21 میلیون دلار فروش داشت. «صدای آزادی» که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است، جیم کاویزل را در گروه بازیگران خود دارد که از زمان بازی در نقش مسیح در فیلم بزرگ «مصائب مسیح» (The Passion of the Christ) به کارگردانی مل گیبسون، طرفداران اختصاصی پیدا کرده است.

کاویزل که طی سخنرانی در کنوانسیون های کیوانان (QAnon) تئوری های توطئه مرتبط با جنبش را در طول تور مطبوعاتی «صدای آزادی» مطرح کرده است، نقش تیم بالارد، یک مامور سابق را بازی می کند که به دنبال نجات کودکان قاچاق شده راه پرخطری را در پیش می گیرد. همانطور که درجه A+ «صدای آزادی» در سینما اسکور نشان می دهد به طور قطع توانسته است مخاطبان مورد نظر خود را جذب کند.

انیمیشن «بنیادین» (Elemental) محصول دیزنی و پیکسار با فروش 9.60 میلیون دلار در چهارمین هفته فروش خود در جایگاه چهارم قرار می گیرد. این انیمیشن عاشقانه امیدی به جبران بودجه ساخت 200 میلیون دلاری خود در داخل کشور ندارد، اما از زمان افتتاحیه فاجعه بارش به خوبی جایگاهش را در باکس آفیس حفظ کرده و اکنون از 100 میلیون دلار درآمد ناخالص داخلی فراتر رفته است.

فیلم «مرد عنکبوتی: میان دنیای عنکبوتی» (Spider-Man: Across the Spider-Verse) با فروش 8 میلیون دلار در ششمین هفته اکران خود، جایگاه پنجم باکس‎ آفیس را به خود اختصاص داده است. بعد از «مرد عنکبوتی میان دنیای عنکبوتی»، «نگهبانان کهکشان بخش 3» (Guardians of the Galaxy Vol. 3) ماجراجویی مارول با اختلاف اندک به دومین فیلم پردرآمد سال در اکران داخلی تبدیل شد.

فیلم کمدی «لذت سواری» محصول لاینزگیت با درجه R اولین هفته اکران خود را با فروش 5.85 میلیون دلار در 2820 سینما پشت سر گذاشت و در رتبه ششم جدول باکس آفیس قرار گرفت. «لذت سواری» بهترین نقدهای سال را به خود اختصاص داد و در راتن تومیتوز امتیاز 91 از 100 کسب کرد. با این حال، تماشاگران با امتیاز B- در سینما اسکور نسبت به فیلم برخورد سردتری داشتند. طبق پیش بینی ها «لذت سواری» احتمالا در هفته های آینده سر و صدای بیشتری برپا کند.

«لذت سواری» به کارگردانی ادل لیم و بازی اشلی پارک، شری کولا، استفانی هسو و سابرینا وو، گروهی متشکل از چند دوست را دنبال می کند که برای جستجوی مادر یکی از اعضا به چین می روند.

فیلم جوی راید

فیلم «هیچ مشکلی نیست» (No Hard Feelings) با بازی جنیفر لارنس در سومین هفته اکران خود با 5.25 میلیون دلار و به طور کل با 40.41 میلیون دلار فروش در جایگاه هفتم باکس آفیس قرار گرفت. این فیلم با امتیاز 70 از 100 در راتن تومیتوز و 6.8 از 10 در IMDb بیشتر از حد متوسط مورد توجه قرار گرفت.

رتبه هشتم جدول باکس آفیس به «تبدیل شوندگان: ظهور جانوران» (Transformers: Rise of the Beasts) اختصاص دارد که در پنجمین هفته فروش خود با 5.00 میلیون دلار، فروش کل خود را به 146.72 میلیون دلار رساند. فروش جهانی قابل توجه این فیلم با مبلغ 407.7 میلیون دلار بودجه ی 200 میلیون دلاری آن را به خوبی جبران کرد و سازندگانش را به سود خوبی رساند.

لایواکشن «پری دریایی کوچولو» (The Little Mermaid) بعد از هفت هفته اکران و فروش 3.50 میلیون دلار، به فروش کلی 289.03 میلیون دلار رسید و در جایگاه نهم باکس آفیس قرار گرفت. امتیاز این فیلم در راتن تومیتوز 66 از 100 و امتیاز IMDb آن 7.2 از 10 است.

انیمیشن «روبی گیلمن کراکن نوجوان» (Ruby Gillman, Teenage Kraken)، بعد از افتتاحیه نامیدکننده، در دومین هفته اکران با 2.80 میلیون دلار، فروش کلی خود را به 11.59 میلیون دلار رساند. این انیمیشن با 70 میلیون دلار بودجه و با وجود اکران های مورد انتظار هفته های آینده شانس زیادی برای جبران هزینه های خود ندارد.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
توطئه آمیز: در قرمز
Insidious: The Red Door
1 32.65 32.65
ایندیاناجونز و گردانه سرنوشت
Indiana Jones and the Dial of Destiny
2 26.50 121.20
صدای آزادی
Sound of Freedom
1 18.21 40.20
بنیادین
Elemental
4 9.60 109.19
مرد عنکبوتی میان دنیای عنکبوتی
Spider-Man: Across the Spider-Verse
6 8.00 357.64
لذت سواری
Joy Ride
1 5.85 5.85
هیچ مشکلی نیست
No Hard Feelings
3 5.25 40.41
تبدیل شوندگان: ظهور جانوران
Transformers: Rise of the Beasts
5 5.00 146.72
پری دریایی کوچولو
The Little Mermaid
7 3.50 289.03
روبی گیلمن کراکن نوجوان
Ruby Gillman, Teenage Kraken
2 2.80 11.59

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم ها در آمریکای شمالی را شامل می شود.

منبع: boxofficemojo

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا