هنر و سینما

فیلم «جنگ داخلی» با صدرنشینی در هفته دوم رکورد جدیدی برای A24 رقم زد (باکس آفیس هفته)


تریلر دیستوپایی فیلم «جنگ داخلی» (Civil War) محصولی از A24 بار دیگر باکس آفیس را فتح کرد و از سه اکران جدید جلو زد تا جایگاه نخست را در نمودارهای آمریکای شمالی حفظ کند.

فیلم الکس گارلند با بازی کریستن دانست در نقش یک عکاس خبری که از ایالات متحده درگیر جنگ داخلی می گذرد، در دومین هفته اکران خود 11.12 میلیون دلار به درآمدش اضافه کرد. این فیلم تاکنون 44.8 میلیون دلار فروش داشته است و در حال حاضر به عنوان یکی از پنج فیلم پرفروش A24 در تمام دوران شناخته می شود. این فیلم با هزینه 50 میلیون دلار، گران ترین فیلم این کمپانی توزیع کننده مستقل تا به امروز است.

اگرچه رقابت ها در این هفته بسیار تنگاتنگ بود، اما فیلم «جنگ داخلی» پیش از سه تازه وارد یعنی فیلم ترسناک خون آشام محور یونیورسال به نام «ابیگیل» (Abigail)، فیلم «وزارت جنگ ناجوانمردانه» (The Ministry of Ungentlemanly Warfare) به کارگردانی گای ریچی و انیمه ماجراجویی «جاسوس و رمز خانواده: سفید» (Spy x Family Code: White) محصول سونی و کرانچی رول قرار گرفت.

پیش بینی می شد که «ابیگیل» در اولین هفته اکران با 12 تا 15 میلیون دلار در گیشه اول شود. اما تریلر خون آشامی و درجه R کم تر از پیش بینی ها ظاهر شد و با 10.2 میلیون دلار از 3384 سالن در جایگاه دوم قرار گرفت.

به نظر می رسید که منتقدان و تماشاگران این فیلم را دوست داشته باشند، چرا که 83 درصد در راتن تومیتوز و در سینما اسکور امتیاز B بدست آورد. «ابیگیل» بر اساس فیلم هیولایی کلاسیک «دختر دراکولا» (Dracula’s Daughter) محصول 1936 یونیورسال و به کارگردانی مت بتینلی-اولپین و تایلر ژیلت، آدم ربایانی را دنبال می کند که یک بالرین 12 ساله را می دزدند و به دنبال باج خواهی هستند که در نهایت مشخص می شود دخترک یک کودک خون آشام قاتل است. این فیلم 28 میلیون دلار هزینه داشت، بنابراین اگرچه انتظارات اولیه را برآورده نکرد اما «ابیگیل» در اکران سینمایی خود برای سودآوری به تلاش چندانی نیاز ندارد.

«گودزیلا و کونگ: امپراتوری جدید» (Godzilla x Kong: The New Empire) در چهارمین هفته اکران با 9.4 میلیون دلار جایگاه سوم را پیش از «وزارت جنگ ناجوانمردانه» به دست آورد. «امپراتوری جدید» در حال حاضر 171.6 میلیون دلار در داخل و 485.2 میلیون دلار در سطح جهانی به دست آورده است.

در رتبه چهارم «وزارت جنگ ناجوانمردانه» لاینزگیت در اولین هفته اکران 9 میلیون دلار درآمد کسب کرد. این یک نتیجه ضعیف برای کمدی اکشن با بودجه 60 میلیون دلاری است که در آن هنری کویل، هنری گلدینگ و ایزا گونزالس بازی می کنند. فیلم داستانی ساختگی درباره گروه نظامی مخفی بریتانیایی واقعی است که سربازان ماهر را برای حمله به نازی ها استخدام می کنند. این فیلم توانست در سینما اسکور امتیاز A- و در راتن تومیتوز 73 از 100 بدست آورد.

کمپانی لاینزگیت تنها حقوق ایالات متحده را برای این فیلم دریافت کرد که انتشار آن برعهده ی آمازون پرایم در بسیاری از نقاط جهان است. از آنجایی که در اکثر مناطق بین المللی به صورت سینمایی نمایش داده نمی شود، مقایسه روشنی با سرنوشت مالی دو فیلم قبلی ریچی یعنی «عملیات فورچون: نیرنگ جنگ» (Operation Fortune: Ruse de Guerre) که با 48 میلیون دلار در مقابل بودجه 50 میلیون دلاری خود به فروش رسید و «پیمان» (The Covenant) که با بودجه 55 میلیون دلاری خود با 21 میلیون دلار در سراسر جهان فروخته شد وجود نخواهد داشت.

فیلم وزارت جنگ ناجوانمردانه

هنری کویل در فیلم «فیلم وزارت جنگ ناجوانمردانه»

یکی دیگر از جدیدترین اکران های این هفته، «جاسوس و رمز خانواده: سفید» با 4.8 میلیون دلار از 2009 سینمای آمریکای شمالی در جایگاه پنجم قرار گرفت. خریداران بلیت به انیمیشن اکشن-کمدی علاقه داشتند و امتیاز A در سینما اسکور و 96 درصد در راتن تومیتوز به آن اختصاص دادند. «جاسوس و رمز خانواده: سفید» اولین فیلم بر اساس مجموعه تلویزیونی محبوب «جاسوس و خانواده» ساخته تاتسویا اندو تاکنون 45.8 میلیون دلار در باکس آفیس بین المللی به دست آورده است.

انیمیشن «پاندای کونگ فوکار 4» (Kung Fu Panda 4) محصول مشترک یونیورسال و دریم ورکس انیمیشن با 4.6 میلیون دلار در جایگاه ششم قرار گرفت. پس از هفت هفته اکران موفق، این فیلم خانوادگی 179 میلیون دلار در آمریکای شمالی و 480 میلیون دلار در سطح جهانی فروخت.

فیلم کمدی فراطبیعی «شکارچیان روح: امپراتوری یخ زده» (Ghostbusters: Frozen Empire) در پنجمین هفته اکران با 4.4 میلیون دلار فروش در رتبه هفتم قرار گرفت. این فیلم تا این هفته در آمریکای شمالی 102.91 میلیون دلار فروش داشت.

«تلماسه: بخش دوم» (Dune: Part Two) حماسه علمی-تخیلی دنی وینلوو که بعد از هشت هفته همچنان به فروش موفق و چشمگیر خود ادامه می دهد، این هفته با 2.9 میلیون دلار در رتبه هشتم باکس آفیس قرار گرفت. این فیلم تا کنون در آمریکای شمالی 276.59 میلیون دلار درآمد داشته است.

تریلر جذاب «مرد میمونی» (Monkey Man) نهمین عنوان این هفته است. این فیلم که در سومین هفته اکران 2.2 میلیون دلار درآمد داشت، مجموعا در باکس آفیس داخلی 21.64 میلیون دلار به دست آورد که با توجه به بودجه 10 میلیون دلاری اش رقم خوبی است.

فیلم ترسناک «اولین طالع نحس» (The First Omen) آخرین عنوان در میان ده فیلم پرفروش باکس آفیس این هفته است. این فیلم با بازی سیدنی سویینی توانست در سومین هفته اکران 1.7 میلیون دلار بفروشد و مجموع درآمد داخلی خود را به 17.76 میلیون دلار برساند.

به طور کلی، باکس آفیس داخلی این هفته با حدود 65 میلیون دلار در میان کم درآمدترین هفته های 2024 قرار گرفت. درآمدهای سالانه تا به امروز 20 درصد کمتر از زمان مشابه سال 2023 است. حالا صاحبان سینما مشتاقانه منتظر «مرد ساده لوح» (The Fall Guy) یک کمدی اکشن با بازی رایان گاسلینگ و امیلی بلانت هستند.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
جنگ داخلی
Civil War
2 11.12 44.88
ابیگیل
Abigail
1 10.20 10.20
گودزیلا و کونگ: امپراتوری جدید
Godzilla x Kong: The New Empire
4 9.45 171.61
وزارت جنگ ناجوانمردانه
The Ministry of Ungentlemanly Warfare
1 9.00 9.00
جاسوس و رمز خانواده: سفید
Spy x Family Code: White
1 4.87 4.87
پاندای کونگ فوکار 4
Kung Fu Panda 4
7 4.60 179.98
شکارچیان روح: امپراتوری یخ زده
Ghostbusters: Frozen Empire
5 4.40 102.91
تلماسه: بخش دوم
Dune: Part Two
8 2.90 276.59
مرد میمونی
Monkey Man
3 2.20 21.67
اولین طالع نحس
The First Omen
3 1.70 17.76

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم ها در آمریکای شمالی را شامل می شود.

منبع: boxofficemojo

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا