اولین تریلر رسمی «الیو»، جدیدترین انیمیشن ماجراجویانه  پیکسار را تماشا کنید


پیکسار با انیمیشن جدید خود، «الیو» (Elio)، بار دیگر پا به فضا می گذارد. این فیلم که قرار است سال 2024 اکران شود، یک انیمیشن مشترک از کمپانی پیکسار و دیزنی است که توسط آدریان مولینا کارگردانی خواهد شد. مولینا که تصاحب دو جایزه اسکار را در کارنامه دارد، پیش از این روی چندین فیلم پیکسار کار کرده است و بیشتر به خاطر نویسندگی و کارگردانی مشترک انیمیشن «کوکو» (Coco) محصول سال 2017 شهرت دارد. حالا تریلر جدید انیمیشن «الیو» منتشر شده است و با وجود اینکه پیکسار تمام سعیش را کرده تا جزییات داستان را پنهان نگه دارد، همه چیز زیبا و جذاب به نظر می رسد.

چشم انداز انیمیشن های پیکسار را با دو ویژگی می توان تعریف کرد؛ فیلم های انیمیشن شگفت انگیز و پیشگامانه، و توسعه داستان ها و تکنیک های جدید برای ساختن فیلم های انیمیشن شگفت انگیزتر و پیشگامانه تر. این کمپانی با وجود اینکه سریال ها و فیلم های مستقل خیره کننده زیادی را در محیط های بسیار متنوع خلق کرده  است اما همچنان به پایبندی به عناصر کلاسیک شهرت دارد. از ماجراجویی های مختلف باز لایت یر تا داستان عاشقانه ربات علمی-تخیلی «وال ای» (Wall-E) در تمام این سال ها، فضا قطعا یکی از محیط های محبوب انیمیشن سازان پیکسار و طرفدارانشان بوده و در انیمیشن جدید «اِلیو» بار دیگر به آن بازگشته اند.

انیمیشن «الیو» درباره پسر نوجوانی است که یک مسئولیت مهم خارج از جو زمین به او محول شده و مادرش که اتفاقا روی یک پروژه مهم با مضمون فضایی کار می کند. حساب کاربری رسمی پیکسار در توییتر، مقدمه فیلم را اینطور توضیح داد:

شما به جدیدترین ماجراجویی دیزنی و پیکسار دعوت شده اید … الیو. با الیو آشنا شوید؛ پسری که بین فضاهای مختلف کهکشان منتقل و به اشتباه سفیر بین کهکشانی سیاره زمین می شود.

انیمیشن الیو پیکسار

جدا از تم جذاب و بین کهکشانی این انیمیشن، طرفداران بعد از تماشای این تریلر به سرعت متوجه شدند که انیمیشن آن ویژگی های هنری بسیار متفاوتی نسبت به سبک کلاسیک پیکسار دارد و بسیاری حال و هوای آن را با انیمیشن «جهان استیون» (Steven Universe) مقایسه کردند.

همانطور که تریلر انیمیشن «الیو» نشان می دهد، واقعا در ساخت آن از انیمیشن  مبتکرانه استفاده شده است تا داستان جاه طلبانه ای به تصویر کشیده شود. در این فیلم یوناس کیبراب ستاره ی سریال های «دندان شیرین» (Sweet Tooth) و «اوبی وان کنوبی» (obi-wan Kenobi) در نقش الیو، و آمریکا فررا ستاره ی فرنچایز «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» (How to Train Your Dragon) در نقش مادرش اولگا سولیس به صداپیشگی می پردازند.

تا کنون اطلاعات بیشتری از این انیمیشن منتشر نشده و پیکسار تنها این وعده را داده است که انیمیشن «الیو» در بهار 2024 اکران شود.

منبع: looper

دکمه بازگشت به بالا