سریال «اکو» مارول در دیزنی پلاس تاریخ انتشار و رده بندی سنی گرفت


درست است که اخیرا محبوبیت فیلم ها و سریال های تلویزیونی استودیوی مارول کاهش پیدا کرده است؛ اما با استراتژی جدید مارول برای تمرکز روی سرویس های استریم و پخش آنلاین، به نظر می رسد که توجهات دوباره به سمت این استودیوی پرطرفدار جلب شده است. این بار استودیوی مارول قصد دارد با سریال «اکو» مخاطبان جدیدی را به سمت دنیای سینمایی مارول بکشاند.

برای نمونه سریال «دردویل» (Daredevil) دوباره برگشته است و قرار است مجموعه ی اسپین آف آن در سال 2024 میلادی از دیزنی پلاس پخش شود. این در حالی است که انتشار «ددپول 3» (که اولین قسمت از یک سه گانه در دنیای سینمایی مارول است) بی شک خبرساز خواهد بود. به جز این ها، سریال «اکو» (Echo) هم داریم که یک مجموعه ی فرعی از هاوکای (Hawkeye) است و می تواند برای آینده ی دنیای سینمایی مارول نقطه عطفی، حتی مهم تر از پخش فصل دوم سریال «لوکی» (Loki) باشد.

دلیل سر و صدا کردن احتمالی سریال «اکو» رده بندی سنی آن است که اخیرا رتبه ی TV-MA (مخفف Mature Audience Only) اعلام شده و این معنی را می دهد که سریال جدید مارول مشخصا و مخصوصا برای مخاطبان رده ی بزرگسال ساخته شده است.

این بازگشتی خواهد بود به روزگار سریال هایی مثل «جسیکا جونز» (Jessica Jones)، «دردویل» و «پانیشر» (The Punisher) که با رده بندی سنی بزرگسال در آغاز برای نتفلکیس ساخته شدند و امروزه روی سرویس استریم دیزنی پلاس قرار گرفته اند. این نشان می دهد که استودیوی مارول می خواهد مخاطبان رده های سنی بالاتر را به دنیای سینمایی خود جذب کند. هم چنین پس از مدت ها، «اکو» اولین سریال مارول خواهد بود که قرار است همه ی قسمت های آن یکباره در روز اول روی دیزنی پلاس در دسترس مشترکان قرار بگیرند. «اکو» به طور همزمان روی دیزنی پلاس و هولو (در ایالات متحده) پخش خواهد شد.

تاریخ انتشار سریال «اکو» 10 ژانویه 2024 میلادی اعلام شده و قرار است هر پنج قسمت سریال از هر دو پلتفرم منتشر شوند؛ البته این سریال تنها تا ماه آوریل روی هولو خواهد ماند.

اعلام تاریخ انتشار سریال «اکو» همچنین خبر خوبی برای طرفداران سریال «دردویل» است که فرایند تولید آن به دلیل اعتصابات نویسندگان در هالیوود با توقف مواجه شده بود. تولید سریال «دردویل:  تولد دوباره» (Daredevil: Born Again)، که با ماجراهای WGA (Writers Guild of America) شروع دشواری داشت، اکنون دوباره به جریان افتاده و انتظار می رود که بازیگران و نویسندگان به زودی به کار برگردند. علاوه بر این، سر و کله ی شخصیت چارلی کاکس (Charlie Cox) در آخرین تریلر منتشر شده از «اکو» پیدا شده که نشان می دهد مارول مشتاق است «دردویل» را در مرکز توجهات نگه دارد.

تی شرت آستین کوتاه مردانه مدل پانیشر

اما درباره ی خود سریال «اکو». فعلا می دانیم که آلاکوا کاکس (Alaqua Cox) برای بازی به نقش مایا لوپز یا همان کاراکتر اکو برگشته. آخرین باری که مایا را روی صحنه ی تلویزیون دیدیم، در آخرین قسمت از سریال هاوکای و در حال تیراندازی به ویلسون فیسک یا همان کاراکتر «کینگ پین» (The Kingpin) بود.

اکو یکی از شخصیت های جالب در دنیای کمیک و سینمایی مارول است؛  زیرا عقبه ی او به بازماندگان بومیان امریکا می رسد و ویژگی مهم دیگر او آنکه اکو اساسا ناشنوا است. او همچنین یک ضدقهرمان و رهبر سابق یک باند تبهکاری است. همین به خودی خود برای دریافت رده بنی سنی بزرگسال کفایت می کند؛ اتفاقی که هر روز در دیزنی پلاس نمی بینیم.

می توانید تریلر سریال جدید مارول «اکو» را با حضور کاراکترهای اکو و ویلسون فیسک در پایین ببینید.

منبع: T3

دکمه بازگشت به بالا