هنر و سینما

مت دیمون با فیلم جدید «جیسون بورن» بازمی گردد


قسمت جدیدی از مجموعه فیلم‎های «جیسون بورن» (Jason Bourne) در دستور ساخت قرار گرفته و ادوارد برگر کارگردان فیلم تحسین شده «در جبهه غرب خبری نیست» (All Quiet on the Western Front) در حال مذاکره برای کارگردانی ششمین قسمت این فرنچایز است. این مجموعه اکشن که در اصل بر اساس کتاب های رابرت لودلوم ساخته شده بود، شامل پنج نسخه به نام های «هویت بورن» (The Bourne Identity)، «برتری بورن» (The Bourne Supremacy)، «اولتیماتوم بورن» (The Bourne Ultimatum)، «میراث بورن» (The Bourne Legacy) و «جیسون بورن» (Jason Bourne) به علاوه یک سریال تلویزیونی با عنوان «تردستون» (Treadstone) می شود. به جز «میراث بورن» در سال 2012 با بازی جرمی رنر در نقش آرون کراس، تمام فیلم های دیگر، مت دیمون را در نقش اصلی داشتند و موفقیت های بزرگی در گیشه کسب کردند.

بنا به گزارش ددلاین، حالا هفت سال پس از آخرین قسمت، «جیسون بورن 6» در مرحله ساخت اولیه است و یونیورسال با برگر برای کارگردانی این فیلم مذاکره می کند. حضور دیمون در حال حاضر قطعی نشده است، اما گفته می شود که پس از اتمام فیلمنامه، برای بازی در نقش جیسون بورن با او تماس گرفته می شود. در حال حاضر هیچ فیلمنامه نویسی به پروژه اضافه نشده است.

ادوارد برگر یک گزینه ایده آل برای کارگردانی فیلم جدید «جیسون بورن» است

ادوارد برگر کارگردان فیلم جدید جیسون بورن

برگر که تا این لحظه تنها فیلم های آلمانی زبان را کارگردانی کرده است، بیشتر با فیلم «در جبهه غرب خبری نیست» محصول 2022 شناخته می شود که نامزد 9 جایزه اسکار و برنده چهار جایزه از جمله بهترین فیلم بین المللی شد. این فیلم که روایتی متفاوت از جنگ جهانی اول است به خاطر سکانس های دلخراش نبرد مورد تحسین قرار گرفت. اکشن این فیلم در مقایسه با فرنچایز «جیسون بورن» که در دسته تریلرهای جاسوسی قرار می گیرد کاملا متفاوت است. با این حال، مذاکره برگر برای کارگردانی، یک رای اعتماد واضح از طرف یونیورسال است که می تواند پاسخگوی انتظار ما از این فرنچایز باشد.

با برنامه ریزی برای بازگشت دیمون، ششمین فیلم احتمالا به عنوان ادامه مستقیم «جیسون بورن» (2016) ساخته می شود. با این حال، اگر دیمون از بازگشت امتناع کند، همانطور که با «میراث بورن» این اتفاق افتاد، فرنچایز مسیر دیگری را طی و شخصیت دیگری مانند جرمی رنر در نقش آرون کراس را دنبال می کند. ناگفته نماند که فیلم جدید هم مانند دو نسخه پیشین بر اساس کتابی از رابرت لودلوم ساخته نخواهد شد. در حالی که چیزهای زیادی در مورد ششمین فیلم جیسون بورن ناشناخته باقی مانده است، مخاطبان می توانند مشتاقانه در انتظار بازگشت یکی از بزرگ ترین قهرمانان اکشن قرن باشند.

منبع: screenrant

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا