هنر و سینما

خطرناک ترین دشمن «انتقام جویان» چه ارتباطی با فیلم «بیوه سیاه» دارد؟


شخصیت تسک مستر در فیلم «بیوه سیاه» (Black Widow) ثابت کرد یک مبارز عالی و دشمنی تقریباً شکست ناپذیر است. با این وجود، برخلاف کمیک ها، به نظر می رسد توانایی  این مبارز نقابدار در تقلید سبک های مبارزه، از خودش نشأت نمی گیرد. بلکه این توانایی را مدیون فناوری های پیشرفته لباسی است که به او داده شده. وجود این تکنولوژی در دنیای سینمایی مارول، می تواند به طور مستقیم منجر به اولین حضور یک شخصیت شرور دیگر در این فرنچایز بشود: سوپر آداپتوید. دشمن قدرتمند انتقام جویان.

تسک مستر فیلم «بیوه سیاه» در مقام یکی از مأموران نخبه به تشکیلات اتاق قرمز خدمت می کرد. او حریف قدرتمندی بود که می توانست تک تک حرکات ناتاشا رومانوف و همچنین حرکات دوستان انتقام جوی او را تقلید کند. پیچش داستانی بزرگ فیلم زمانی رخ داد که مشخص شد تسک مستر در حقیقت آنتونیا دریکوف است. آنتونیا که گمان می رفت سال ها قبل کشته شده، دختر مدیر تشکیلات اتاق قرمز است. او با ترکیبی از فناوری تجزیه و تحلیل و کنترل ذهنی که از پدرش به ارث برده، موفق می شد تکنیک های مبارزه هر کسی را بدون نقص تقلید کند. توسعه همین فناوری در دنیای سینمایی مارول می تواند پایه و اساس سوپر آداپتوید را ایجاد کند.

سوپر آداپتوید هنوز هم یکی از جالب ترین شخصیت های شرور مارول کامیکس و قدرتمندترین دشمن انتقام جویان در این دنیا است و می تواند در دنیای سینمایی مارول نیز حضور پیدا کند. این سایبورگ که با توانایی خود در تقلید فنون مبارزه و حتی قدرت های فرابشری شناخته می شود، حریف فوق العاده مخوفی برای برخی از قهرمانان دنیای سینمایی مارول خواهد بود. با وجود تعداد زیادی فیلم و سریال که قرار است در طول فازهای 5 و 6 دنیای سینمایی مارول اکران شوند، سوپر آداپتوید بالأخره می تواند به این فرنچایز طولانی و گسترده ابرقهرمانی ورود کند.

زمینه سازی دنیای سینمایی مارول برای معرفی سوپر آداپتوید

سوپر آداپتوید دشمن انتقام جویان

در مارول کامیکس، آداپتوید مذکور محصول آزمایش های شرکت A.I.M. با مکعب کیهانی است. این ربات که دشمن انقام جوبان است می تواند اعضای این گروه را تجزیه و تحلیل کرده و توانایی های آن ها را بدون هیچ نقصی تقلید کند. سوپر آداپتوید حتی می تواند بدنه خود را به چکش ثور یا تیرهای هاکای تبدیل کند و در عین حال با استفاده از فنون مبارزه کاپیتان آمریکا حریف خود را زمین گیر کند. اکنون که تسک مستر در دنیای سینمایی مارول حضور پیدا کرده و این تکنولوژی تحلیلی را معرفی کرده، می توان در آینده با توسعه این تکنولوژی، درست مثل کمیک ها رباتی ساخت که توانایی تقلید طیف وسیعی از تجهیزات و توانایی های فرابشری را دارد. در حقیقت، سپر، کمان و پنجه های خود تسک مستر به ترتیب شبیه کاپیتان آمریکا، هاکای و پلنگ سیاه است.

در کمیک ها سوپر آداپتوید به وسیله مکعب کیهانی ساخته شد، اما در دنیای سینمایی مارول از قبل سنگ های بی نهایت و نیروهای این چنینی را داریم، بنابراین می توان این فناوری ها را تولید و سوپر آداپتوید را خلق کرد. درواقع بسیاری از ابرقهرمانان، مانند کاپیتان مارول و ویژن، در حال حاضر قدرت خود را از منابع مشابه انرژی کیهانی گرفته اند. قبلاً در سریال «وانداویژن» (WandaVision) فهمیده ایم که تمام توانایی های ویژن در یک ربات که به دست دولت ساخته شده، کپی شده است. در حقیقت به نظر می رسد بسیاری از پروژه های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، حول محور تکرار توانایی های اعضای انتقام جویان می چرخد. این شامل مأمور ایالات متحده (سریال «فالکون و سرباز زمستان») و بیوه سیاه جدید می شود که جفت شان را والنتینا آلگرا دی فونتین برای اهداف مرموز خود استخدام کرد.

ورود سوپر آداپتوید به دنیای سینمایی مارول آشوب به پا خواهد کرد

تسک مستر دشمن انتقام جویان

کنترل کردن موجودی به قدرتمندی سوپر آداپتوید به هیچ وجه آسان نیست. در کمیک ها سوپر آداپتوید بارها خودش را از بند دستورات سازندگانش رها کرده و در این امر شهرت دارد. این ربات هرچه قدرت های بیشتری تقلید کند، قدرت بیشتری پیدا می کند (مشابه ربات Amazo در دنیای دی سی). با توجه به قدرت های شخصیت هایی مانند هالک و ثور یا حتی شرورانی مانند تانوس و دورمامو، باور اینکه قهرمان های مارول بتوانند آن قدر قوی باشند که به تنهایی سوپر آداپتوید را متوقف کنند، دشوار است. سوپر آداپتوید دقیقاً از نمونه ای از همان دشمن خطرناکی است که گروه انتقام جویان به خاطر مبارزه با آن ها تشکیل شده است.

تسک مستری که در فیلم «بیوه سیاه» دیده شد تفاوت های زیادی با نسخه اصلی این شخصیت دارد. با وجود اینکه دلیل اصلی این تغییرات به طور رسمی اعلام نشده، اما می توان این طور برداشت کرد که در حقیقت هدف از به تصویر کشیدن این گونه تسک مستر، زمینه سازی برای ورود سوپر آداپتوید بوده است. وقتی درباره دنیای سینمایی مارول صحبت می کنیم، هر چیزی می تواند زمینه ساز اتفاقی بزرگ تر باشد.

کدام ابرقهرمانان مارول باید با سوپر آداپتوید مبارزه کنند؟

فالکون

دنیای سینمایی مارول قهرمانان قدرتمند زیادی دارد که می توانند حریف شایسته ای برای سوپر آداپتوید باشند. در کمیک های مارول، این شخصیت شرور به دست شرکت AIM ساخته شد تا با دشمن خونی این سازمان، یعنی کاپیتان آمریکا، یکی از اعضای انتقام جویان، مبارزه کند. با وجود اینکه استیو راجرز از دنیای سینمایی مارول بازنشسته شده و دیگر نقش کاپیتان آمریکا را ایفا نمی کند، سم ویلسون جایگزین او شده. از قضا حالا که ویلسون کاپیتان آمریکا شده، به دشمنان تازه ای نیاز دارد که هم دشمنان قدیمی استیو راجرز نباشند، و هم در حد و اندازه نقش جدید او به عنوان یکی از ابرقهرمانان اصلی مارول باشند. سوپر آداپتوید می تواند دشمن اصلی او در یکی از فیلم های آینده کاپیتان آمریکا باشد. همان طور که در کمیک ها استیو راجرز تا سر حد مرگ با آداپتوید جنگید، سم ویلسون نیز می تواند چنین نبردی را در دنیای سینمایی مارول تجربه کند.

شرورهایی مانند تسک مستر که فنون مبارزه را تقلید می کنند درمقابل قهرمانانی مانند بیوه سیاه، دردویل و هاکای جذابیت بیشتری دارند، اما سوپر آداپتوید توانایی های توسعه یافته ای دارد که به تقلید ساده سبک مبارزه محدود نمی شود. این شخصیت شرور که به وسیله نیروهای کیهانی قدرت گرفته، می تواند برترین و قوی ترین قهرمانان مارول را به زانو دربیاورد. بنابراین اگر سوپر آداپتوید را دربرابر قهرمان قدرتمندی مانند کایپتان مارول ببینیم، مبارزه جذاب و قابل توجه ای را شاهد خواهیم بود. به خصوص که کارول دنورز از زمان اولین حضور خود در دنیای سینمایی مارول، دشمن واقعاً شایسته ای نداشته. بنابراین اگر او را در برابر سوپر آداپتوید ببینیم، شاید با به چالش کشیده شدنش، حد و اندازه حقیقی قدرت های او را ببینیم. آداپتوید حتی می تواند با افرادی مانند ثور نیز درگیر شود، اتفاقی که در کمیک ها هم افتاده است. چنین رویارویی  چالش برانگیزی این فرصت را به مخاطبان می دهد تا شاهد سوپر آداپتوید باشند که بخشی از بدن خود را به چکش ثور تبدیل می کند. یکی از معروف ترین لحظات کمیک ها در رابطه با سوپر آداپتوید.

یکی دیگر از حریف های قابل توجه برای سوپر آداپتوید مرد عنکبوتی است. با وجود اینکه مرد عنکبوتی به اندازه ثور یا کاپیتان مارول قدرتمند نیست، اما او ضمن داشتن قدرت های فرابشری، از فنون مبارزه منحصر به فردی استفاده می کند که می تواند برای سوپر آداپتوید چالش برانگیز باشد. چرا که آداپتوید مجبور است مدام خود را با فنون مختلف و قدرت های متعدد مرد عنکبوتی همگام کند تا او را شکست بدهد. مرد عنکبوتی و سوپر آداپتوید در کمیک های مارول با هم مبارزه کرده اند، این اتفاق می تواند در دنیای سینمایی مارول نیز تکرار شود.

اگر دنیای سینمایی مارول بخواهد به طور کلی سوپر آداپتوید را کنار بگذارد، اشتباه بزرگی مرتکب شده. چنین دشمنی که به وسیله نیروهای کیهانی جان گرفته، می تواند چالش بزرگی برای قهرمانانی همچون کاپیتان آمریکا، مرد عنکبوتی، ثور و کاپیتان مارول باشد. سوپر آداپتوید می تواند به یکی از ترسناک ترین جنگجوهای دنیای سینمایی مارول بدل شود.

منیع: CBR

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا